Neuvokaas ihan tarkalleen miten meni se pesukoneen puhdistus etikalla? Paljonko laitetaan ja mille asteelle ja montako kertaa? Pesukoneessamme on kamala homeen haju, olen putsannut kaiken mahdollisen mihin käsi yltää, mutta vieläkin pyykki tuoksahtaa homeelle.
Pesukoneen puhdistus
4
20223
Vastaukset
- pohjalla?
Koneessasi on varmaan jotain ylimääräistä, kuten sukka tms. Ei rummussa, vaan rummun ulkopuolella, siis koneen pohjalla.
Ei se tyhjä kone muuten haise, sillä ei hajut metalliin sillain tartu.
Ilmeisesti tarvitset pesukoneenkorjaajan apua, vai saatko itse irrotettua rummun..? Olet varmaan putsannut nukkasihdin.- mopo
nukkasihti ja pidetty luukku aina auki.
- on pesty
mopo kirjoitti:
nukkasihti ja pidetty luukku aina auki.
Niin sitte ei ole muuta mahdollisuutta, kuin ne sukat tai jotain muuta ylimääräistä siellä pohjalla.
- apteekista
Käy apteekista ostamassa Sitruunahappoa jota myydään sopivissa annospusseissa (n. 50g). Pussin sisältö (valkoinen jauho) pesukoneeseen, normaali 90 asteen pesu tyhjänä ja homma on hoidettu.
Pussi maksaa joitain kymmeniä senttejä apteekissa. Apteekintädit tietää kun pyydät pesukoneen puhdistusta varten sitä "happoa"
Tämän kun teet 3 x vuodessa, niin pysyy koneesi kunnossa eikä muodostu saostumia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762025Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361709Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81358Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591171Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241169Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161024- 60945
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58934