Meillä on todella pieni kylppäri/vessa, johon ei suihkukaappia mahdu. Kun suihkuverho on kuitenkin tosi ällöttävä kapistus, niin jonkinlainen "kova" suoja pitäisi sen tilalle saada. Liikkumaton suihkuseinä ei tule kyseeseen, koska se peittäisi suihkunurkan ainoan avoimen kohdan. Eli onko olemassa mitään liikuteltavaa seinää, joka olisi ikäänkuin samanlainen kuin suihkukaapeissa, mutta jonka saisi lattiaan kiskoilla, tms?
Suihkunurkkaan ideoita?
:o)
62291
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
http://www.sanka.fi
..silti vaikuttavat aika isoilta kokonaisuuksilta nuo suihkukulmat. Siihen meidän suihkunurkkaan riittäisi periaatteessa puolikas seinämä, eli yksi ovi, kun noissa oli kaksi. Liukuovi olisi paras mutta niitäkin on tarjolla vain suoria malleja, ei kaareutuvia..
Meillä on myös pieni kylppäri ja meille tulee Idon suihkunurkka mallia 7-3. Myös suihkunurkka malli 7-4 menee käsittääkseni aika pieneen tilaan. Eli käypä idon sivuilla :)
suihkukulma. Se on tosi kätevä, ovet voi kääntää seiniä vasten "sisäänpäin" silloin kun suihkua ei käytä. Lattiaankaan ei tarvitse laittaa tielle mitään kiskoa tai muuta, ovien alaosassa olevat tiivisteet estävät (ainakin meillä) ihan tarpeeksi hyvin veden pääsyn pois suihku tilasta. Suosittelen!
..kaipailin. Kyllä, ehkä noista sais kehiteltyä jotain! Täytyypä tutustua tarkemmin. Kiitos! :)
niissä on sellainenkin läpinäkyvä versio kuuri suihkuun ja taipuu kaarevaankin tilaan