Miten nyt ?

Pitäskös nyt tehdä jotain sääntömuutoksia, jotka tasottaisivat McLarenin ja Renaultin ylivoimaa ?
Ennen kun Ferrari oli ylivoimainen, kaikki vaativat toimenpiteitä että muutkin pärjäisivät.
2172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onhan se aina parempi, kuin kaksi tallia kilpailee keskenään, kuin että yhden tallin ykköskuski ajaa voittoon, ja kakkoskuski peesaa, ja välillä väistää ykköspaikalta maaliviivalta.

Äänestä

Aiemmin Ferrari dominoi kisoja täysin yksin.Nyt homma oli sentään kahden kauppa.
Ainoa keino millä saataisiin erot kurottua minimiin olisi se että kaikille kisoihin samat,saman valmistajan moottorit mitkä vaihtuisi aina eri kisoihin.2-4 kisassa aina yksi merkki.
Mersu,Ferrari,BMW,Cosworth,Renault,Toyota vaikka valmistajina.
Mottien valmistus FIA:n valvonnassa ja sinetöitynä varastoon heti valmistuksen jälkeen.Siten mikään merkki ei voisi vetää kotiin päin tai huijata.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Puuntakaa kirjoitti:

Pitäskös nyt tehdä jotain sääntömuutoksia, jotka tasottaisivat McLarenin ja Renaultin ylivoimaa ?
Ennen kun Ferrari oli ylivoimainen, kaikki vaativat toimenpiteitä että muutkin pärjäisivät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu