Olen aikeissa ostaa kyseisen automobiilin. Koeajolla vaan huomasin seuraavia:
- Ohjaustehostin pitää vinkunaa ääriasennoissa ja auton ollessa paikallaan vahvistin kääntää nykien renkaita ja ulisee?
- Kytkin ottaa melko ylhäältä, eli onko mallissa säätömahdollisuutta vai olisiko kytkimen vaihto edessä?
- Vaihteet "lonksuvat" paikoilleen, ei tunnu kovin täsmälliselle? Toisin kuin esim Corollassa jossa aika herkkä vaihteisto.
Eli jos noista osaisi joku Golf tietäjä valistaa? Vikoja vai ominaisuuksia?
Muuten auto ihan siisti ja lähes ruosteeton.
GOLF '94 VARIANT?
raseV
2
519
Vastaukset
- Golf MK2
Vaihteisto pitää meikäläiselläkin ääntä aina välillä, ei niinkään lonksuntaa mutta semmoinen jymähdys kuuluu kun laittaa suuremmilta kierroksilta vaihteen sisään. Ohjaustehostin pitää myös ulinaa ääriasennossa, pyörien nykimistä en ole havainnut. Kytkimessä on omassa autossa ainakin suht iso liikerata.
- raseV
Kytkin ottaa ainakin tuossa autossa aikas ylhäältä, eli onkohan sitä mahdollista jotenkin säätää?
Ja ohjaustehostimessa nykiminen tuntuu ratissa kun kääntää auton ollessa paikoillaan, pyörien nykimisestä en tiedä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1761989Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361705Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81332Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241155Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591153Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151020- 60933
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57922