Kaikki maksaa, tekstiviestiäänestykset ja talon tapahtumien seuraaminen. Toisin ulkomailla, esim. Hollannissa. Kun suomalaiset on aikoinaan opetettu tähän tyyliin niin hankalaa on muutos. Teinipissikset maksaa onnessaan melkein kuusi suomen markkaa jostain fuckin kommentista että se näkyis telkkarissa..
Miksi Suomessa rahastetaan
bb-showsta
7400
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Eipä ole tarvinnut ylimääräisiä maksaa (tv-lupa, netti), ei tuulut muuta mieleen.
Eihän sinne ole pakko niitä tekstiviestejä laitella. Voi nauttia muutenkin.
Tuleeko BB mielestäsi 1 tai 2 kanavalta, vai miksi luet tv-luvan omalta kohdaltasi sen katsomisesta koituvaksi kustannukseksi???
olet siis asunut hollannissa kun tuot sitä koko ajan esille että mitä siellä bbs:ssä..
mut muuten kerrankin samaa mieltä.
TV-LUPA,ei 1 ja 2 kanava-lupa,vitun urpo.Vai lukeeko sun TV-LUPA laskussa saajana YLEISRADIO?HÄ,vitun urpo.Muilla siinä lukee Viestintävirasto.Voi jumalauta mikä ääliö!!
Tiedä jotain ennen ku yrität avautua.
eikös se ole ihan "yleistietoa" että tv-lupa maksut menee yle:lle(1ja 2) ja muut kanavat pyörii mainoksien avulla.
Kyllä minun tietääkseni tv-lupa pitää olla jos tv:tä meinaa katsoa.. Että ei siihen vaikuta se, kelle se raha menee, lupa pitää olla kuitenkin.
no telkkaria voi KATSOA ilman maksua, mutta jos omistaa tv:n pitää maksaa lupa..