hidastella kimiä että alonso ehtii takasisin edelle.mitä nyt kun tuo hidastelu oli säännöissä kiellettyä niin eikö jonkunlainen rangaistus olisi paikallaan?turha siitä oli fisille antaa läpiajo kun pomo käski hidastella.
briatore myönsi
10
710
Vastaukset
- Masa
Fisi on mielestäni ollut aina reilu kuski, joten oli ihan selvää etä ei-niin-reilu Briatoe olikäskyn takana. Paha sanoo miten tosta pitäs rangaista. Ehdotus: Ens kaudlla vastaavaan syyllistyvä kuski putoa 10 sijaa aika-ajon jälkeen. Tämä hillitsisi tallin intoa, kun rangaistus vikuttaisi seuraavan kisaan.
- minäpä minä
Briatore on aika pelle.. Sen mielestä vaan Alonson voitto on tärkee ja millään muulla ei sitten yhtäkkiä ookkaan mitään väliä..
- Trabant F1 Team
Flavio on osannut konnankoutkut kautta aikain on ollutkin aika kiltisti kuluneen vuoden, ehkä Rellu ei anna kovin suuria vilppejä ukon järjestää. Mr. Lehdolla (JJ) olisi paljonkin juttuja armon makaroonin edesottamuksista, mutta niistä ei oikein kannata oman edun vuoksi puhua. Lehto ei oikein hyvällä muistele kakkoskuskin aikaansa Benetonilla.
- DarthVader
Sellainen kusipää että. Toivoo avoimesti epäonnistumisia Räikköselle ja mersulle ja haukkuu kaikkia paitsi lellikki-alonsoa. Ja sitten tekee vielä kaikkea tuollaista. Ron Dennis taas on umpirehellinen (suomalaisena voi sanoa että liiankin).
- Jekaterinburg
DarthVader kirjoitti:
Sellainen kusipää että. Toivoo avoimesti epäonnistumisia Räikköselle ja mersulle ja haukkuu kaikkia paitsi lellikki-alonsoa. Ja sitten tekee vielä kaikkea tuollaista. Ron Dennis taas on umpirehellinen (suomalaisena voi sanoa että liiankin).
Ron Dennis sanoi että Räikkönen voittaa mestaruuden, kuljettajien mestaruus on McLarenin.
Kun Alonso sitten voitti kuljettajien mestaruuden:
Ron Dennis rupesi hehkuttamaan valmistajien mestaruutta ja kuinka se on tallille tärkeämpää kuin kuljettajien mestaruus. Ja että Kimi on moraalinen voittaja :)
Kun Renault sitten voitti valmistajienkin mestaruuden:
Ron Dennis sanoi haastattelussa että McLaren tallin seinällä on lause: "McLaren tallin tavoitteena osallistua kaikkiin Grand Prix kisoihin ja voittaa ne" Ron Dennis jatkoi että mietelause ei puhu mitään mestaruuksien voittamisesta vaan Grand Prix kisojen voittamisesta.
Eli nolo mies Dennis peruuttaa sanansa joka mutkassa... Jos McLaren ei aina silloin tällöin voittaisi kisoja Ron Denniksen mielestä McLarenille olisi tärkeintä pelkästään osallistua Grand Prix-kisoihin :) :) :D
Flavio Briatore on sanonut kauden alusta lähtien että tärkeintä on kuljettajien mestaruus. - Masa
Älä unohda että myös Alesilla ja Bergerillä on varmaan monia juttuja kerrottavanan Briatoresta vuosilta 1996 ja 1997. Alesi ja Berger olivat ilmriidoissa Flavion kanssa.
- ___F5___
DarthVader kirjoitti:
Sellainen kusipää että. Toivoo avoimesti epäonnistumisia Räikköselle ja mersulle ja haukkuu kaikkia paitsi lellikki-alonsoa. Ja sitten tekee vielä kaikkea tuollaista. Ron Dennis taas on umpirehellinen (suomalaisena voi sanoa että liiankin).
joudu rellulle likaisen työn tekijäksi.Kovalainen kertoi kuinka odottaa innolla pääsevänsä ajamaan Alonsoa ja Räikköstä vastaan.Totuus on kuitenkin se että jos Kovalainen ajaa rellua,hän joutuu automaattisesti peesaamaan Alonsoa ja jarruttelemaan toisten menoa.Etupäässä Kimin ja McLarenin...
Se ei olisi Kovalaisen taitoja ja ominaisuuksia vastaava jobi.Toivottavasti Heka saa tallipaikan jostain urheilullisesta tallista.Ja italianranskalainen rellu hyypiöjoukkoineen EI OLE sellainen. - ....
DarthVader kirjoitti:
Sellainen kusipää että. Toivoo avoimesti epäonnistumisia Räikköselle ja mersulle ja haukkuu kaikkia paitsi lellikki-alonsoa. Ja sitten tekee vielä kaikkea tuollaista. Ron Dennis taas on umpirehellinen (suomalaisena voi sanoa että liiankin).
Ai mersullako ei osata 'taktikoida'? Eikö tässä eräällä kaudella kun ferrarilla käytettiin liian leveää siipeä, mäkillä tiedettiin asiasta pitkään ja oli tarkoitus ottaa asia sitten tutkittavaksi kun pistetilanne käy liian tiukaksi? Tottakai, ferrarilla oli sitten omat käsityksensä toleransseista mutta se onkin jo toinen juttu...
Joten, mitä jos jätettäisi tämmöiset katkerat itkemiset ketkuiluista omiin arvoihinsa.
- Fulvia Runkiore
Renaultilta kaikki viimeisen GP:n pisteet pois ja tallimestaruus siten McLarenille!
Tallia siitä pitää rangaista eikä kuskia. - minäpä minä
No tottakai se niin teki. on kyllä sikamainen jätkä.. alonso voittoon ja Fisin siotuksella ei mitään väliä.. hahahahahahahahhhhhahahahahahahahahaha.
Nyt kaikki ainakin tietää millä tyylillä se maailman mestaruus voitetaan!! Briatore on ihan perseestä. Dennis on paras paras paras paras paras paras paras paras paras!! Heti Kimin jälkeen tietty :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1087070
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h945183Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1143443Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333342Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352484Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191826Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961461Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3391412Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311316- 481084