VEIKKAUS TULEVASTA

ttiu-

tiina on mankunut kitissyt ja valittanut yli sietokyvyn menettämistään paketeista. hannan mokasta johtuen menetettiin musailta ja timon ja mikan takia aamiaispaketti. voisin lyödä vaikka vetoa että tiinan otettua rukkaset sääntöjenvastaisesti pois, on tiinan rangaistus se, että leffailta perutaan. kylläpä olisi niin asiallinen rangaistus että! kyllä loppuisi kitinä muiden virheistä.

4

679

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mokaansa näin:

      - Jos tää tehtävä nyt kusi siinä, että mulle käytiin äsken laittamassa huppari, niin sitten mulle on kyllä ihan sama, Tiina tokaisi mielipiteensä. - Ennemmin niin, että mulla on hyvä olla, tamperelainen päätti keskustelun rukkasista.

      Voi hyvänen aika mikä itsekeskeisyys!!!!

      • ttiu-

        ja ei varmasti ole kovin hyvä olla tälläkään prinsessalla sitten jos rahoista häviää 90prosenttia ja joutuu syömään makaroonia ensiviikon eikä mistään erikoispaketeista tietoakaan. TIINA ULOS TALOSTA !


    • neulamuikku

      Kyllä olen samaa mieltä! Jonkun muun sanomana toi "tärkeintä, et mul on hyvä olo" tms. olis voinu olla tulkittavissa heitoksi, mutta Tiinan suusta se ei ole mikään vitsi! Se on semmonen prinsessa, joka välittää loppu viimeks itestänsä.

      Ja senkin takia suhtaudun sen heittoon hyvin kriittisesti, koska jaksaa motkottaa muiden mokista ja muistaa vielä muistutella niistä monen päivän jälkeenkin. Ja nyt vaan meinaa, et jos homma kusee, niin se on sit ihan sama! Voi jufenauta!

      Se olis ihan oikein Tiinalle, että sitä rangaistais oikein komiasti. Ainoastaan mua harmittaa Mikan puolesta, koska sehän oli siinä hommas mukana yhtä lailla....

      Toivon nyt vaan, et taloliaset äänestää sitä. Minna varmaan äänestää, ehkä antti ja timo??? Ja Perttu?

      • no huhhuh

        Oon itekseni miettiny jo pari päivää että miten ahistava toi Tiina osaa olla. Kaikkien muiden mielestä se on niin söpö ja mukava jne. Mistä kohin?

        Just nämä ainaiset kitinät ja valitukset. Tiina ei kenenkään puolesta mutta kaikki Tiinan puolesta.. Aijai tyttöä, kunpa muutkin talossa sen tajuaisivat..

        Se Terhin ja Minnan riitakin alko siitä että Tiina niitä siellä keräili ja hillui, ja sitten pakeni Terhin viereltä. Ei puolustanu tai mitään..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      176
      1976
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      36
      1702
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      1326
    4. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      224
      1150
    5. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      59
      1145
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      15
      1017
    7. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      60
      931
    8. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      57
      914
    Aihe