Eli olen ihastunut yhteen todella mukavaan poikaan. Mutta kyseinen poika on kanssani samalla luokalla, enkä tiedä uskaltaisinko sanoa asiasta mitään, koska jos se ei olekaan kiinnostunut minusta. Voisi olla vähän noloa ja inhottavat pari seuraavaa kuukautta istua luokassa. Miksei pojat voisi tehdä aloitetta -tyttöjen elämä olisi helpompaa :)
ihastunut-uskaltaako tehdä aloitetta
tyttö
4726
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Koska me emme uskalla. Pelkäämme torjutuiksi tulemista. Ja niinhän se on, tytöt miettivät "pojilla on niin paljon helpompaa..." kun taas pojat miettivät "tytöillä on niin paljon helpompaa." Ideaalihan olisi, että me kaikki puhuisimme avoimesti tunteistamme, mutta niin pitkään kun ihminen on mikä on, tämä ei voi toteutua juuri hylätyksi tulemisen pelosta.
Toivottavasti tämä juttu saa onnellisen lopun. Itse olisin erittäin otettu, oli minusta kuka tahansa kiinnostunut (yleensä 92 syntyneet lapsoset (itse olen 88 syntynyt)), mutta olen silti kiitollinen, että edes joku minusta voi pitää. :)
Joten mene vain kertomaan kiinnostuksestasi. Jos hän nauraa päin naamaasi, voit todeta hänen olevan erittäin epäkypsä ja kersamainen henkilö, joka ei ansaitse sinua.
Jaksamisia.
-Pappiz
Kannattaa vain mennä sanomaan tunteensa sille pojalle, vaikka se ehkä olisi kiinnosutunut...
Parempi sanoa nyt, ennenkuin on liian myöhäistä.
Itselläni sama tilanne, mutta toisinpäin.
kyl musta ainakin tuntuisi kivalta jos mä tiiän et joku tykkää musta vaikka mä en tykkäis siitä. Mä ainakin toivon aina et joku tulis vaa juttelee jotain tai pyytäis sen kaa jonnekki. toisaalta jos jätkä on kusipää niin se voi kertoo kaikille ja sit kaikki(kusipäät) naurais sulle. minkä ikänen sä muuten oot?
juu elikkä oon 15v. (ysillä)