laek

Haistakaa vittu kaikki metsästyksen vastustajat. Kiitos! :)
3214
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

En tiedä, enkä oikeasti välitäkään tietää kuka tällaisia viestejä laittaa. Mutta oletan että olet säälittävä reppana joka haluaa puoliautomaatilla tykittää sorsia ja kaikkia liikkuvia olentoja.
Kaltaisiasi kun näkee ja kuulee tuolla maastossa, tulee aina mieleeni, että ei lapsille saisi aseita antaa. Metsästyskortti pitäisi antaa vain täysi-ikäiselle henkilölle. Ja tervepäiselle.

Äänestä
  • kaksipiippuisilla haulikoilla metsästävät aiheuttavat enemmän haavikoita kuin pummppu ja puoliautomaatilla ampuvat.tietenkin puoliautomaatissa ei saa olla silloin patruunan rajoitinta.tän asian tajuaminen vie ja vaatii aikaa.mutta parenpaan suuntaan ollaan menossa....aiheesta lisää yleistä metsästyksestä palstalla.tosin seriffi poisti kaiken fakta tiedon,ja lopetti keskustelun.jotkut aiheet ovat liian arkoja yleiseen keskusteluun.

    Äänestä

Muuten en välitä pätkääkään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


auatrj kirjoitti:

Haistakaa vittu kaikki metsästyksen vastustajat. Kiitos! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu