Järkätään jonkin tyyppinen pikkujoulu (vaikka joulun jälkeenkin KOMMENTOIKAA!)
Ei ole kivaa mennä gaala iltaan viimeisillä rahoilla ostetussa MUSTASSA PUVUSSA odottamaan kun SOHLPERI poika poolopaidassa ja VALIOKUNNAT ruokailevat porsliini astiosta ylhäissä yksinäisyydessä. KLO 22.30 jälkeen Nuoriso karting ihmiset? saavat kuivia kaalin lehtiä pahvilautaselta,viimoset syö sitten lautaset.
Voi sitä yamaha kuskia jurppia että ottaa sitten kesällä kisapaikalla jopa kokonaisen olut pullolollisen
KAIKKI
12
3455
Vastaukset
- kurkkuun
Jee! Porukalla juomaan viinaa. Mäki haluun. Otetaa vaikka ksiaa kuka juo eniten.
- tullaan
Tuleeko Henkka ja Mika baarimikoksi
- jeesus
tullaan kirjoitti:
Tuleeko Henkka ja Mika baarimikoksi
vai joku muu...typerää arvostella kun ymmärtää mitä haet asiallasi.....luliskohan pirkola ja palonen
- sekoilee kännissä
jeesus kirjoitti:
vai joku muu...typerää arvostella kun ymmärtää mitä haet asiallasi.....luliskohan pirkola ja palonen
Kyllä Palosen Jussi ainaki tulee ihan satavarmana uuden muijan kanssa jos ne kutsuu. Kyllä Jussi tykkää sekoila kännissä hyvässä seurassa.
- raket
niin ja jos lahokoski tulee niin sen liimataisen välil tulee tappelu kumpi juo viinat
- seko
sekoilee kännissä kirjoitti:
Kyllä Palosen Jussi ainaki tulee ihan satavarmana uuden muijan kanssa jos ne kutsuu. Kyllä Jussi tykkää sekoila kännissä hyvässä seurassa.
No Peku ei kyll tule varmana. Sill on oma UUS muija UUDESA mökisä lammen rannalla, nauttii siit site, tai niist, ei kai päästettäiskään.
- sekoo
seko kirjoitti:
No Peku ei kyll tule varmana. Sill on oma UUS muija UUDESA mökisä lammen rannalla, nauttii siit site, tai niist, ei kai päästettäiskään.
No Henkka taas tulee takuuvarmast pailall, Haluu päästä muijastas hetkeks eroon ja ei ku kännäämään.
- liittyä seur
sekoo kirjoitti:
No Henkka taas tulee takuuvarmast pailall, Haluu päästä muijastas hetkeks eroon ja ei ku kännäämään.
Ni mäki nääs tuun, jos saan motskari potkittu käyntiin, oon ottanu pikku pohjiikin jo.
JA HADAA ON. - ei kuulu mulle
liittyä seur kirjoitti:
Ni mäki nääs tuun, jos saan motskari potkittu käyntiin, oon ottanu pikku pohjiikin jo.
JA HADAA ON.Ryypäkkää te määkuu saan uusiaa asiakkaataa. Autoon nokaat kääntyy poohoojanmaalle ja hakeevaat Maraanelloot, minää soitelluu jo usiammaallee.
- kajkaha
mut jos liimatainen tulee ni se juo kaikkien viinat
- juu
Olisi ihan aiheellinen ja ehkä suosittukin tuo yhteinen pikkujoulu.
Laivaristeily esim olisi ollut hyvä muttei enää mitenkään tässä vaiheessa voi sada kaikkia mahtumaan samaan laivaan. olsisi pitänyt jo kesällä sopia.- niin juu
ei se niin hirmu iso ole se alkoholin kanssa hauskaa pitävä ja räyhäävä porukkia ole, etteiko se johonkin räkälaivaan sopisi pikkujouluaan viettämään, tai vois se kokoontus Lapp.rann. saunallekkin, Masa lämmittäis kyllä konjakkia vastaan saunan illaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h644231- 674181
Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1072900Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv552782Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.551992Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p211989Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151669- 321503
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1091343- 1801271