Mm. Ebookers ja Supersaver myyvät netin kautta lentoja Izmiriin. Lennot tosin ovat Munchenin kautta sinne, jossa pitää vaihtaa konetta. Onko kellään kokemuksia ko lennoista? Miten suuri Munchenin kenttä on ja eksyykö siellä helposti?
Izmiriin Saksan kautta
kkk
3481
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
vuotta sitten kuinka Turkkilaisia ydinvoimalan siivojia lähti Munhenistä kohti Turkkia. Kun ne olivat saaneet kovat säteilyannokset. Taisivat lentää kyseistä reittiä pitkin. Säteiliköhän koneessa paljon?
Ei munchenin kentällä eksy,tosi selvät opasteet porteille ym.Kenttä ei ole kuin "hiukan" vantaata suurempi ja jos vantaan kentällä osaat mennä portille niin osaat myös siellä.ja kaikki kentällä puhuu englantia.
Lensin kyseisen reitin joskus pari vuotta sitten ja hienosti toimi. MUC kenttä ei ole sen kummempi kuin muutkaan. Sellainen pitkulainen muodoltaan jos oikein muistan ja kyltitetty hyvin, eikä kysyvä tieltä eksy! Lisäksi saat tsekattua laukkusi jo Helsingissä Izmiriin asti, joten MUCissa voit huoleti shopata odotellessasi. Se lentoaikataulu meni ainakin pari vuotta sitten niin, että sitä odottelua tuli muutama tunti.
Hyvää matkaa!