Koneeni mukana tuli vuosi sitten Nortonin antivirus. Se oli parin kuukauden kokeuludemo. Ostin heti vuoden lisää Visalla. Päivittäminen oli äärimmäisen helppoa. Nyt aika loppui taas. Mutta... kyllä päivittäminen ja maksaminen on tehty harvinaisen vaikeaksi! Vituttaa... maksaisin jos osaisin...
Olisiko olemassa jotain helpommin päivitettävää virusohjelmaa maailmassa jonka voisi maksaa Visalla:
Olisiko olemassa jotain helpommin päivitettävää virusohjelmaa maailmassa jonka voisi maksaa Visalla:
Vastaukset 8
Vanhimmat
en voi tarjota Avastia, koska sen saa ihan ilmaiseksi, kun haluat kerran välttämättä maksaa Visalla. Muuten tarjoaisin Avastia, jota olen käyttänyt jo toista vuotta.
Niinpä sinun piti osoittaa ylenmyytesi. Nöyristelen allasi, kerro, olen orjasi.
Pliis, mistä saaa ilmaisen virusohjelman.
Olen nöyrin alamaisisesi, oi, nörttien nörrti!!!!
Googleen hakusanaksi vaikkapa Avast.
Kiitos sinulle asiallisesta vastauksesta.
Toivoisin että täällä esiintyisi enemmänkin samanlaisia.
http://www.avast.com/eng/down_home.html
lataa sieltä.
Peruutan vitsiikkääksi tarkoitetun viestini. Ylimielisyyttä siinä ilmeisesti oli, mutta tahattomasti.
Luulin että tiedät ilmaisista virustorjunnosita, mutta nähtävästi et tiennyt. Avast on suosittu virustorjunta, ja sen saa sitä paitsi suomenkielisenä.
Painat siinä vasemmassa reunassa olevassa palkissa kohtaa Download. Sieltä etsit sitten kohdan jossa lukee Finnish ja lataat sen koneelle. Sitten otat nettijohdon irti ja poistat Nortonin HUOLELLISESTI, eli vielä EasyCleanerin rekisterinsiivouksella lopuksi. Nyt asennat Avastin. Ja kun se on asennettu voit taas alkaa surffailla eli pistää nettijohdon paikalleen.
Olitkohan itsekään oikein asiallinen...
Vai väitätkö muka, että jos joku sanoo ohjelman nimeksi Avast, sinä et siitä tajua että sitä haetaan nimellä Avast? Emmää ihan usko.
Katsele tästä osoitteesta. Voit ostaa päivityksen netistä ja sen voi maksaa Visa kortilla. Voit myös soittaa puhelimella. En ole tutkinut läpi näitä sivuja, mutta ostan itse aina netistä Visa kortilla. Sinun tarvitsee vain napautella hiirellä, kun tulee ilmoitus, että päivitys vanhenee. Kielitaito on kai ongelmasi, mutta tässä näyttää olevan suomenkielistä.
http://www.symantecstore.com/dr/v2/ec_Main.Entry17c?SID=49468&SP=10023&CID=0&PID=770485&PN=1&V1=770485&CUR=978&DSP=&PGRP=0&CACHE_ID=0
http://www.symantecstore.com/dr/sat5/ec_main.entry11?sp=10344&pn=5&xid=49468
http://www.symantecstore.com/dr/sat5/ec_MAIN.Entry11?SP=10107&PN=1
toivottavasti sulla on palomuurikin, sen saa ilmaiseksi ja nimi on zone alarm.