Mikä helvetin testiposti tämä on edelleen? Kun pääsee mailin kirjoittamisen alkuun, niin heti kaikki häipyy johonkin. Eikö tämän pitäisi nyt vihdoin oikeasti toimia? Kenenkähän kuuluisi vastata näihin kyselyihin?
Testiposti
Äimänä
3282
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
vaikkapa palvelutarjoajan ylläpidolta...
Jos et ole sallinut selaimestasi javascriptiä ei mikään toimi postilaatikossasi. Salli siis java script. Myös Norton palomuurin asetukset saattavat estää postin toiminnan.
Testi-logo on postissa sen tähden, että kehitämme roskapostisuodatusta ja muutamia muita ominaisuuksia edelleen.
Ja muutenko kaikki toimii?
Roskapostissa ja parissa muussako on vielä vähän viilattavaa.
Mitä jos lukisitte hetken matkaa tämän palstan viestejä taaksepäin? Se voisi olla ihan kannattava realiteettitarkistus siitä missä mennään.
Tässä pieni kiteytys:
Postilaatikoiden kanssa on yhä ongelmia. Ei pääse, ei poistu, ei näy jne. Ilmeisesti UKK ei ole riittävän kattava kertomaan mitä pitää muuttaa ja tarkistaa.
Sisäänkirjautuminen tökkii. Ei tunnista salasanaa, heittää välillä DNS erroria sun muuta tai avautuu, mutta kaikissa palstoissa lukee "sivua ei voi näyttää". Asiakkaan asetuksissa ei ole vikaa kun samoilla asetuksilla tunnin päästä toimii.
Viestinkirjoitus tekee yhä kummia. Edelleen viesti häipyy kesken kirjoituksen. Ei mene Draftsiin ensinkään tai ei kokonaan. Viestinkirjoitusikkuna aukeaa hitaasti ja muotoilupainikkeita ei tule ensinkään. Itse viestinkirjoitusrivi on osalle käyttäjistä yhä vain yhden rivin korkuinen.
Asetusten toiminnassa on jotain mätää. Vaikka nimen ottaa pois, se saattaa silti tulla näkyviin. Osa asetuspainikkeista ei tee sitä mitä niiden pitäisi. Täppä ruudussa tai ei täppää ei vaikuta asetuksen toimintaan/toimimattomuuteen millään tavalla.
On fonttiongelmia, tulostusongelmia kun viesti ei tulostu kokonaaan, on siirto-ongelmia kansioiden hallinnassa jne.
Osoitekirja rykii vastaan osalle käyttäjistä. Ei saa lisättyä, poistettua tai muokattua kohteita.
Onhan näitä.
Itselläni viimeisenä on postista poistuminen. Poistuttaessa postista etusivulle, S24 etusivu on toisinaan Kreikaksi. Jostain se repäisee IE6:n Encoding-asetukseksi Auto-select ja Greek(ISO)
Tätä ei tapahdu aina, vaan silloin kun on muutenkin ollut takkuista postissa eli tuntuisi jotenkin serverin liikakuormitusongelmalta. Eikä tapahdu muualla kuin vain S24 sivulla joten ei ole mun selaimen ongelma.
Että sillä lailla täällä räpiköidään!