On Dibiboxi jossa YKSI scart liitin.
On Video jossa KAKSI scart liitintä.
On Telkkari jossa EI OLE SCART liitintä.
Miten tulisi kytkeä?
Vastaajille jo etukäteen kiitokseni.
Auttakaa miten kytken
13
2167
Vastaukset
- Now I dig it
Tulet saamaan parempia nauhoituksia kuin mitä pystyt katsomaan. ONNEA!
Tuossa on jo asennetta ;-) - Telkkarissasi?
RGB liitin, missä on kolme napaa punainen, keltainen, valkoinen, jos on laita niihin kiinni. Melkein voin sanoa, että myös digiboxissa on samat liittimet. Liitä digiboxi, ja teelkkari yhteen RGB liittimillä ja digiboxi, ja video scartilla niin eiköhän ala toimia.
- Now I dig it
Ei noiden liittimien kautta kulke kuin ääni ja komposiittivideo.
- Tiedon pulassa
Telkussa on vain antennin sisäänmenoliitin eli telkku on melko vanha.
Eli saanko hommaa lainkaan pelaamaan? - Now I dig it
Tiedon pulassa kirjoitti:
Telkussa on vain antennin sisäänmenoliitin eli telkku on melko vanha.
Eli saanko hommaa lainkaan pelaamaan?Onko siinä boksissa rf-modulaattori?
Jos on niin ei mitään ongelmia. Kytket vain antennit. Ketju on yhtä huono kuin sen heikoin lenkki.
Tässä tapauksessa se voi olla tv tai jos boksissa ei ole modulaattoria niin sitten se box. - siellä
Now I dig it kirjoitti:
Onko siinä boksissa rf-modulaattori?
Jos on niin ei mitään ongelmia. Kytket vain antennit. Ketju on yhtä huono kuin sen heikoin lenkki.
Tässä tapauksessa se voi olla tv tai jos boksissa ei ole modulaattoria niin sitten se box.Boxissa 2 antenniliitintä rinnakkain, jos on laita telkkarin antenni input ja toinen kaapeli output puolelle, ja siitä telkkariin. Scartit videon ja boxin väliin.
- Tiedon pulassa
Now I dig it kirjoitti:
Onko siinä boksissa rf-modulaattori?
Jos on niin ei mitään ongelmia. Kytket vain antennit. Ketju on yhtä huono kuin sen heikoin lenkki.
Tässä tapauksessa se voi olla tv tai jos boksissa ei ole modulaattoria niin sitten se box.kaksi antenniliitäntää in ja out
Boxi on tyypiltään Digital World TFT 4000E/TCO 4000E
- kiivi
Et mitenkään.
- tapa on:
Boxista videoon scartilla.
Videosta telkkariin antennijohdolla.
Telkkari viritetään videon kanavalle
(taitaa ollakin jo, jossei sitä scarttia ole).
Video täytyy olla aina päällä kun boxilla
katsoo, mutta haittakos tuo, niin minäkin teen. - Tietäjä84
...PISTE!!!
- Spave
Kuinka kytken. Käytössäni on videot, tv, dvd ja digiboxi. Tv:ssä 2 scarttia. Kuinka pitää kytkeä boxi videoihin, jotta voin nauhoittaa digipuolelta, nyt onnistuu vain analoogiselta. Digiboxilta tulee scart tv:seen ja viedeoista tv:seen. Digiboxiin tulee antenninjohto seinästä ja siitä menee videoihin ja videoista telkkariin. Eli kuinka löydän videolle digiboxin kautta kanavat??
- klinkki
Hanki uus tv!!!
...,mutta jos kuitenkin päätät käytää tuota vanha tv:tä niin kytke digiboxi scart kaapelilla vhs:ssään scart_in liitimeen (kokeile yks niistä se on), sitten kytket vhs tv:n tavalisessa antenni caapelilla (joku tv ant. out -> tv).
Etsi telkarilla vhs kanavaa ja siinä on sitten se vhssä ja vhssän kaukosäätimellä valitset AV1 tai AV2 joku niisä pitäisi nyt ola digiboxin kanavat.. - kui laitetaa??
Hoh.
Nykyisin on kykettynä digiboxi antenniverkkoon.
Sekä televisio digiboxiin skartilla ja antennipiuhalla. Nämä toimii ok.
Miten tähän lisätään dvd soitin??????????????
On skarttijohto sekä yksi skarttijohdon jakaja.
Apua. Ei viittis kokeilemaankaan ihan lähteä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1057411
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1005255Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163506Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p253451Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352544Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191866Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961511Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3451485Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311356Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?551318