Kissani korvat ovat todella lämpimät aina silloin tällöin ja nenä on ihan kuiva. Merkki kuumeesta? Onko jotain kotihoito-ohjeita vai onkohan lääkärikeikka edessä? Kissa syö normaalisti, juomisesta en ole aivan varma. Oliskohan jollain parempaa tietoa ja kokemusta?
Kuumetta?
susku25
2
266
Vastaukset
- ******
Mittaa siltä lämpö! Se on luotettavampi keino verrattuna epämääräiseen korvanlehtien lämpötilojen tarkkailuun tai nenänpään nihkeysasteen arviointiin.
- Sae
aletaan tekemään diagnooseja niin meillä on sitten kuusi kappaletta kuumeilijoita. ;) Kuumeen voi varmistaa vain mittaamalla.
Kuumeisella kissalla on yleensä muitakin oireita. Väsymys lienee selvin merkki. Kannattaa aina varoiksi soittaa ell, jos epäilee kuumetta, koska kuume on yleensä seurausta jostain muusta taudista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h352875Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062671Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv302385Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.491904Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141513- 321473
- 271389
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1021203- 1771183
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.711025