Acer

mulla on acer travelmate 4050 se on toiminnut hyvin. mulla on semmonen omgelma että Prosesit listassa mulla on 60 Prosesia miten minä saan sinne käynnistettyä vaan kaiken tarpeelisen.
3417
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

siinä o xp joten avaa -> suorita -> msconfig -> käynnistä välilehti ja sieltä ruksit pois niitten kohalta joita et haluu käynnistää käynnistyksessä

Äänestä
  • mutta mitkät

    Äänestä

  • apeli kirjoitti:

    mutta mitkät

    no periaatteessa sieltä voi ottaa kaiken pois, mutta kun kyse on kannettava nii kannattaa jättää virranhallintaa liittyvät, virustorjunta ja palomuuri periaatteesa ei muuta tartte jättää ellet halua jotain... kato googlen kanssa niitä ohjelmia eli ihan ohjelma.exe googlee ja kato vaa mitä niistä o noin yleensä sanottu ja sitten mietit että onko tolla mitää virkaa ja tällä paljastuu myös spywareja ja viruksia jos sellasia sattuu olemaa... ite käytän tätä samaa taktiikkaa yleensä jos en tiiä mistä ohjelmasta o kyse ja noissa automaattisesti käynnistyvissä prosesseissa ei oo mitää sellasia prosesseja mitä windows tarvitsee toimiakseen...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


apeli kirjoitti:

mulla on acer travelmate 4050 se on toiminnut hyvin. mulla on semmonen omgelma että Prosesit listassa mulla on 60 Prosesia miten minä saan sinne käynnistettyä vaan kaiken tarpeelisen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu