Miten on muilla käyny, kun asianlaita on nyt tämä: Keinohedelmöitystä ollaan tämän vuoden puolella suunnittelemassa ja lääkäri antoi hormonipiikkejä joita nyt sitten aletaan pistelemään jotta nähdään toimiiko ne. Onko kenelläkään tärpännyt tässä vaiheessa? Mitään vikaa ei ole kummastakaan osapuolesta löytynyt..
Jännittävät päivät muutenkin menossa, kp 27, toivottavasti oltaisiin raskaana.. =) Vaikuttaa aika pelottavalta tuo keinohedelmöitys..
Jännittävät päivät muutenkin menossa, kp 27, toivottavasti oltaisiin raskaana.. =) Vaikuttaa aika pelottavalta tuo keinohedelmöitys..
Vastaukset 1
Vanhimmat
Keinohedelmöitys eli IUI ei vielä kamalan rankka hoito ole, itselläni ei ollut oireina kuin kuumat aallot ja silloin kun munasolu irtosi olin tosi kipeä. Mutta vain päivän. Meillä ei tärpännyt ja nyt siirrytty koeputkihedelmöityshoitoon eli IVF:ään ja vähän rankempaan hoitoon. Henkisestikin ne on rankkoja jos joutuu aina pettymään. Näistä lötyy tieto netistä hyvin, mitä eroa niillä on. Keinohedelmöityshoitoa on turha pelätä, onnea matkaan toivottavasti tärppää...! :)Meillä alkoi IVF hoidot... jännittää taas, kun on tehty jo kaksi IUI:tä, ei minkäänlaista yritystäkään.