Onnistuneita loitsuja

Jinxjonxjanx

Hei!

Mulla olisi muutama kysymys wiccalaisille, jos ehtisitte vastailla (anteeksi jo etukäteen mahdollisesti väärät käsitteet ja terminologia):

- Millaisia loitsuja teette ja toimivatko ne IHAN OIKEASTI?
- Saatteko olonne oikeasti paranemaa tai autettua sairasta ystävää tai itsenne "kauniiksi" tms. tms. jos haluatte?
- Voiko joku sanoa tehneensä pahan loitsun, joka toimi ja tuliko paha kolmin kertaisena takasin? Ja mitä teit ja miten se tuli takaisin?
- En hyvät teot? Kuinka tuli kolminkertasena takaisin?

Voitte pitää näitä ihan älyttöminä, mutta mua vaan kiinnostaa. Kiitos!

2

550

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lintunen

      Minun loitsuni ovat hyvin pitkälle taitavaa itsesuggerointia. :) Kyllä ne toimivat. Jos haluaa esimerkiksi itsestään kauniimman, sehän on usein aikalailla itsetuntoasia. Jos saa itsensä näkemään kauneutta itsessään, niin on kaunis. Tässä usein jonkinlainen loitsu auttaa. Minun mielestäni jokainen on jollain tavalla kaunis, joten pitää vain oppia näkemään se.
      Minä en tee pahoja loitsuja, niistä tulee paha ja inhottava olo, joka mielestäni on sitä kolminkertaisena takaisin tulemista. Hyvät teot tulevat takaisin hyvänä olona. Minulle tulee esimerkiksi todella ihana olo kun olen käynyt luovuttamassa verta, tietää että on auttanut.

      Kuten ehkä huomaat, minun "magiani" ei ole sellaista televisiomagiaa. Mutta minun magiani toimii, ja se riittää minulle. :) Ei sitä Jumalatarta viitsi ruveta jollain pikkuseikoilla häiritsemään kun kotikonstitkin toimii :P

      Kaunista syksyä!

    • Magia jota harjoitan toimii (en tarkoita nyt mitään siskoni on noidassa olevia esineen liikkumisia yms.)

      Ainakin välillä itsestäkin tuntuu paremmalta ja välillä myös toisten ihmisten olon saa paremmaksi. Kauniimmaksi en koskaan ole edes itseäni yrittänyt.

      Itse uskon siihen että miten toisia kohtelen se palautuu takaisin, mutta sanoisin kuitenkin että asiaa ei kannata tarkoin uskoa.
      Mutta pyrin siihen etten vahingoita muita.

      Jotkut voivat olla erimieltä kanssani, mutta näin olen elänyt muutaman vuoden.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      70
      2952
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      46
      2564
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2225
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      79
      2128
    5. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      1956
    6. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      32
      1702
    7. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1526
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      17
      1487
    9. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

      Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
      Ikävä
      27
      1302
    10. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      19
      1175
    Aihe