Eli nyt tarvitsisin yksityiskohtaiset ohjeet kovalevyn tyhjentämisestä, joiden mukaan tyhmempikin osaisi toimia.
Minulla on kannettava, jossa ei diskettiasemaa. Käyttis on Windows XP, joka olisi tarkoitus asentaa uudelleen. Windows XP:n asennus-CD tä ei ole itsellä, mutta saan ehkä jostakin lainaksi..
Jos joku osaisi neuvoa, niin iso kiitos ... !!!
Kovalevyn tyhjennys
9
12039
Vastaukset
- Tietokonemies
Jos sinulla on XP asennuslevyke niin se hoitaa kyllä tyhjentämisen puolestasi.
- tjm2
Jos ja kun asentaa windowsia uudelleen niin tod.näk. se levyke ei löydä koko kovalevyä. Ite tappelen vistan vaidon kans, vista pois ja xp tilalle.
- kun käynnistät
koneen xp:n asennusromppu cd-asemassa
niin asennusohjelma melkein ensi töikseen
kysyy että pistetäänkö levy sileäksi
ennenkuin asennetaan uusi systeemi.
Voit sitten valita mitä tehdään. - ei onnistu
XP:n asennurompulla voit XP:n asennuksen aikana formatoida kovalevysi tyhjäksi ja näet asennuksen aikana selekät ohjeet koko asennushommasta.
>Windows XP:n asennus-CD tä ei ole itsellä, mutta saan ehkä jostakin lainaksi..<
-Et pysty kaverisi asennurompulta XP käyttistä asentamaan, koska se kaverisi XP on jo aktivoitu sen kaverisi koneeseen.- Häh mitä
"Et pysty kaverisi asennurompulta XP käyttistä asentamaan, koska se kaverisi XP on jo aktivoitu sen kaverisi koneeseen."
Täh, miten niin ei muka onnistu asentamaan? hajoaako se asennuslevyke jotenkin enismmäisen asennuksen jälkeen vai mihin tämä perustuu? - Hippo.
Pystyy asentamaan orginaalin winukan mutta päivitysten kanssa tullee ongelmia, "merkki kone" winukka ei välttämättä toiselle asennu.
- jjjjaaaaaa
Hippo. kirjoitti:
Pystyy asentamaan orginaalin winukan mutta päivitysten kanssa tullee ongelmia, "merkki kone" winukka ei välttämättä toiselle asennu.
ala teksti ei pidä paikkansa olen itse asentanut omalla tai millä hyvänsä cd llä win dowsin koneeseen. kaverin asennus rompulta pystyy asentamaan käyttöjärjestelmän toiseen koneeseen. kun vaaan on lisenssi. ja omalla xp cd llä ni olen asentanut toiseen koneeseen saman järjestelmän.
älkää kirjoitelko valheita tänne.
.................................................
"Et pysty kaverisi asennurompulta XP käyttistä asentamaan, koska se kaverisi XP on jo aktivoitu sen kaverisi koneeseen." - jjjjaaaaaa a
jjjjaaaaaa kirjoitti:
ala teksti ei pidä paikkansa olen itse asentanut omalla tai millä hyvänsä cd llä win dowsin koneeseen. kaverin asennus rompulta pystyy asentamaan käyttöjärjestelmän toiseen koneeseen. kun vaaan on lisenssi. ja omalla xp cd llä ni olen asentanut toiseen koneeseen saman järjestelmän.
älkää kirjoitelko valheita tänne.
.................................................
"Et pysty kaverisi asennurompulta XP käyttistä asentamaan, koska se kaverisi XP on jo aktivoitu sen kaverisi koneeseen."ja päivitykset onnistuu myös.
- Kapatza
jjjjaaaaaa a kirjoitti:
ja päivitykset onnistuu myös.
Älkää oikeesti puhuko paskaa. Kuhan sulla on vaan se lisenssi ja oikea asennus levyke sen voi asentaa. Sama windows voi olla myös 2 eri koneella, mutta siitä voi kyllä tulla windowsilta sanomista ja ne voivat poistaa sen lisennssin, eli sitä ei käytellä sen jälkeen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762074Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361733Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101412Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2291213Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591203Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161048- 60962
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58961