Madeira

2006

Madeiran pestana hotellit näyttävät "herkuilta".
Olemme lähdössä kevällä viettämään porukalla täysiä kymmeniä. Mitäs pestanaa suosittelette?

3

666

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sissa24

      Itse en ole Madeiran osakkeissa ollut, mutta Pestana-omistaja kehui Miramaria parhaaksi ja myös Grandia hienoksi. Olethan löytänyt Pestanan sivut?
      www.pestana.com

    • toista kertaa

      Madeira Beach Clubiin. Tosi upea paikka, suosittelen.

    • Erica

      Lomakeskukset poikkeavat hieman toisistaan ja kaikissa on omat hyvät ja ehkä vähemmän hyvät puolensa, mitä sitten kukakin arvostaa.
      Itse pidän Villagesta eniten sen rauhallisen sijainnin ja "kodikkuuden" ansiosta.Huoneistot ovat rivitalotyyppisesti 1-4 kerroksisissa suhteellisen pienissä taloissa.Ympäröivä puutarha on todella kaunis ja monipuolinen.
      Miramar kuuluu käytännössä samaan kompleksiin, mm. molempien lomakeskusten palvelut ovat kaikkien asukkaiden käytössä.Muutaman vuoden Villagea uudempi,mikä näkyy tietysti esim. sisustuksessa.Myös Miramar on varsin miellyttävä,varsinkin jos huoneisto sattuu olemaan yläkerroksissa jolloin myös maisemat ovat aika upeat.
      Beach Clubillakin olen asunut ainakin pariin otteeseen,sijainti Pestanan lomakeskuksista tavallaan paras lähimpänä keskustaa.Mutta,huoneistoihin kulku viiden tähden hotellin aulan läpi ensin yhdellä hissillä alas,pitkä käytävä ja vielä toisella hissillä lisää alas (riippuen tietysti huoneiston sijainnista).Varsinkin sateisen ja kuraisen levadareissun jäljiltä ei ole kovin kivaa kulkea pitkiä matkoja huoneistoon hotellin sisällä.
      Palms Lidolla on hyvässä paikassa meren rannalla,vieressä iso supermarket,ilmainen parkkipaikka ja Lidon alueen ravintolat ja muut palvelut lähellä.Oikein hyvä vaihtoehto sekin.
      Grandissa en ole koskaan asunut,käynyt kyllä.Suuri,hotellimainen kompleksi,minun makuuni aika "kylmän" ja kalsean tuntuinen melko yleisen nykyarkkitehtuurisuuntauksen mukaan.Tämä siis yleisien tilojen osalta,huoneistoista ei kokemusta.Grand kuitenkin sijaitsee aika kaukana kaikesta,hotellialueen loppuosassa,lähellä rantaa.
      Itse valitsen yleensä Villagen,Miramarin tai Palmsin,mutta kuten todettua kukin arvostaa eri asioita ja tekee päätöksensä sen mukaan.Mikään Pestanan lomakeskuksista ei varmaankaan tuottane pettymystä mihin sitten päädyttekin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      35
      2875
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2671
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      30
      2385
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      49
      1904
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1513
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1473
    7. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      27
      1389
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      102
      1203
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1183
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      71
      1025
    Aihe