Sanokaa, kommentoikaa merkkejä!
Kaikki palaute, käyttökokemuksia tervetulleita!
Kaikki palaute, käyttökokemuksia tervetulleita!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Noista kahdesta huonosta vaihtoehdosta HP.
Muuten Fujitsu, on ominaisuudet ja takuut kohdallaan.
hommata joku hackmanin tuote kuin fujitsu joka palaa pohjaan.
Itse hankin Acerin parisen kk sitten ja olen enemmän kuin tyytyväinen. Meidän perheessä on ennestään Acer Ferrari 3400 läppäri, ja se on muuten hyvä, mutta lämpiää turhan paljon. Sitä ongelmaa ei tässä koneessa ole.
HP:stä en osaa sanoa mitään kun ei ole kokemusta.
takuuta laajennettiin 100 euron lisämaksulla 3 vuoteen.
Mutta onko tällä palstalla menellään joku mysteeri, kun hoopeen koneita kehutaan niin paljon. Yksi kirjoittaja nimeltään HEWLETT PACKARD näköään kehuu kaikille omaa konettaan (hp pavilion ze 2000)?Ilmeisesti hyvä?
Usko pois.
Acereissa tuntuu ongelmia riittävän. Täälläkin porukka kyselee jatkuvasti neuvoja niiden ongelmiin...
Oma koneeni pelaa, niin kuin pitääki. Siis HP on laatumerkki. Omistan myös HP:n tulostimen (tulostaa skannaa ja kopioi) molemmat toimii. Miksipä ostaisin ACERIN???
Eli HP siis hyvä.
puollustukseksi sanottava että puoli käytössä ollut acer toimi mulla täydeillisen hyvin ja ainut ongelma oli prossu joka ei ollut viileä intel.no kuitenkin toimi ja oli lähes tulkoon 24/7 käytössä niin kuin muutkin mun koneet on ollut.hp surisee nyt ja pöytäkoneena on fujitsusta rakennettu versio ei siis fujitsua muuta kuin littunäyttö.
Meilläpäin on tuo HP merkki saanut hieman toisenlaisen käännöksen, kutsuvat sitä Helvetin Perkeleeksi, en tiedä sitten onko muuallapäin ollut samanlaisia nimityksiä ko. merkistä.
Meilläpäin helvetin paska, mutta jos itse pitäisi valita noista kahdesta niin ehdottamasti hp. Kaikkiin läppärimerkkeihin sattuu niitä maanantai kappaleita, toisiin vaan enemmän
Kyllä Acer on hyvä! Ei mitään ongelmia.
acer tietokome oli hyvä ostos ei ole ollut viellä yhtään vikaa.
Sitten itket, että miksi ostin ton paskan!!!
Acer Ferrari 4005 WMLi on todella hyvä. Ainoa pikku miinus on alkuperäinen hiiri (tosi kömpelö ja epäkäytännöllinen), joka tulee pakkauksen mukana. Kannattaa heti panostaa n. 20 euroa kunnolliseen langattomaan USB-hiireen. Muuten tosi hyvä.
Ostin acerin, käytin 20 päivää näyttö hajos.
Ollut nyt korjattavana viisi viikkoa.
eli ihan hyvä???