Tositarina..

NyrkkipajaOy

No eräs LADA-kuskin menopeli pysähtyi moottoritien varteen....konepelti pystyyn ja ihmettelemään missä vika!

Samaanaikaan eräs Ferrari-kuski ajeli hymyssäsuin uudella tykillään samaista tietä, kunnes näki tämän ladakuskin tienvarressa..piruuttaan päätti sitten pysähyä siihen ja tarjota hinausapua.

No Ladakuskillehan apu kelpasi. Sovittiin siinä sitten, että jos Ladakuskilla sattuu lähtemään auto käyntiin tai muuten haluaa jäädä pois hinauksesta, laittaa hän vasemman vilkun päälle, jolloin ferrarikuski tietää pysähtyä.

No siitäpä sitten rauhallisesti liikkeelle...lada köyden päässä.. Kunnes ohi porhaltaa toistasataa uudenkiiltävä Corvette!

"Ja Ferrarillehan ei perävaloja näytetä" ..hermostuu maranellonmies ja survaisee kaasun pohjaan...samalla unohtaen hinattavansa.

Vauhti nousee...Corvette painaa pedaalia pohjaan nähdessään ferrarin keulan lähestyvän.."Ohi et kyllä mene..."

Paikallinen liikkuvanpoliisin partio on muutaman kilometrin päässä puskassa mittaamassa nopuetta, kun ohi pyyhältää corvette ohi..Ilmoitus radiopuhelimella pysäytyspartiolle...

"Täältä tulee corvette 230km/h. Ottakaa se kiinni...ei helkutti nyt tulee joku vielä lujempaa perässä 260km/h...taitaa olla ferrari..

..mutta tulee vielä kolmaskin...ei voi olla tosi...sehän on LADA...

.ja sillä on vilkku vasemmalle päällä....SE MEINAA MENNÄ NOISTA OHI!!!!

6

4833

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Meepi

      Tämä oli päivän paras!! :) ja kerronko miksi: meillä oli viistoist vuotta sitten kotona lada, ja se kulki "ihan hyvin". ja nää ladavitsit on parhaita, hitto soikoon PIENI mutta PIPPURINEN!

    • se noin..

      ..mene!! samainen vitsi on just joo.fi- sivuilla ja sehän oli niin että jos vauhti on liian kova, lada kuski laittaa vilkun vasemmalle..

      • pilkunnussi@

        ..pienestä se on sinullakin elämä kiinni...


      • tämei
        pilkunnussi@ kirjoitti:

        ..pienestä se on sinullakin elämä kiinni...

        oo tosi tarinasta kuullukkaan


      • poiq
        tämei kirjoitti:

        oo tosi tarinasta kuullukkaan

        ite kuullut kyllä sellasen, missä vesa keskinen ottaa lambirchinillään ystävällisesti lada miehen hinaukseen ja corvette on korvattu bemarilla.


      • *****

        Olikosse oikeelle?? Vai miten sse ny ol?????


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      120
      1767
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1578
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      48
      1099
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      43
      974
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      929
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      856
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      44
      812
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      780
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      778
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      760
    Aihe