Tositarina..

NyrkkipajaOy

No eräs LADA-kuskin menopeli pysähtyi moottoritien varteen....konepelti pystyyn ja ihmettelemään missä vika!

Samaanaikaan eräs Ferrari-kuski ajeli hymyssäsuin uudella tykillään samaista tietä, kunnes näki tämän ladakuskin tienvarressa..piruuttaan päätti sitten pysähyä siihen ja tarjota hinausapua.

No Ladakuskillehan apu kelpasi. Sovittiin siinä sitten, että jos Ladakuskilla sattuu lähtemään auto käyntiin tai muuten haluaa jäädä pois hinauksesta, laittaa hän vasemman vilkun päälle, jolloin ferrarikuski tietää pysähtyä.

No siitäpä sitten rauhallisesti liikkeelle...lada köyden päässä.. Kunnes ohi porhaltaa toistasataa uudenkiiltävä Corvette!

"Ja Ferrarillehan ei perävaloja näytetä" ..hermostuu maranellonmies ja survaisee kaasun pohjaan...samalla unohtaen hinattavansa.

Vauhti nousee...Corvette painaa pedaalia pohjaan nähdessään ferrarin keulan lähestyvän.."Ohi et kyllä mene..."

Paikallinen liikkuvanpoliisin partio on muutaman kilometrin päässä puskassa mittaamassa nopuetta, kun ohi pyyhältää corvette ohi..Ilmoitus radiopuhelimella pysäytyspartiolle...

"Täältä tulee corvette 230km/h. Ottakaa se kiinni...ei helkutti nyt tulee joku vielä lujempaa perässä 260km/h...taitaa olla ferrari..

..mutta tulee vielä kolmaskin...ei voi olla tosi...sehän on LADA...

.ja sillä on vilkku vasemmalle päällä....SE MEINAA MENNÄ NOISTA OHI!!!!

6

4936

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Meepi

      Tämä oli päivän paras!! :) ja kerronko miksi: meillä oli viistoist vuotta sitten kotona lada, ja se kulki "ihan hyvin". ja nää ladavitsit on parhaita, hitto soikoon PIENI mutta PIPPURINEN!

    • se noin..

      ..mene!! samainen vitsi on just joo.fi- sivuilla ja sehän oli niin että jos vauhti on liian kova, lada kuski laittaa vilkun vasemmalle..

      • pilkunnussi@

        ..pienestä se on sinullakin elämä kiinni...


      • tämei
        pilkunnussi@ kirjoitti:

        ..pienestä se on sinullakin elämä kiinni...

        oo tosi tarinasta kuullukkaan


      • poiq
        tämei kirjoitti:

        oo tosi tarinasta kuullukkaan

        ite kuullut kyllä sellasen, missä vesa keskinen ottaa lambirchinillään ystävällisesti lada miehen hinaukseen ja corvette on korvattu bemarilla.


      • *****

        Olikosse oikeelle?? Vai miten sse ny ol?????


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      14
      2589
    2. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      29
      2451
    3. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      61
      2309
    4. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      80
      2233
    5. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      68
      1834
    6. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      10
      1780
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      8
      1766
    8. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      194
      1737
    9. Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue

      "Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel
      Maailman menoa
      84
      1654
    10. Nainen rakas

      Mulle on alkanut tulla sellainen olo että meistä tulee ehkä pariskunta vielä 😌
      Ikävä
      132
      1605
    Aihe