BB kuulutukset

Mitenköhän paljon noita valmiita kuulutuksia oikein on etukäteen nauhoitettu; Siis tyyliin "Tämä on Bigbrother, kokoontukaa sohvalle". Äsken tuli taas sellainen jota ei ole aiemmin kuulunut:
"Tämä on Bigbrother, teidän on puhuttava suomea". Kilpailijat vitsailivat englannin-kielisillä lauseilla...

Toinen minkä olen kuullut vain kerran oli kun kilpailijat piirtelivät liitutauluun: "Tämä on Bigbrother, rikotte sääntöjä. Lopettakaa heti".

3

1178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • myrkkynainen

      Onko hyvästä vai pahasta että kirjoittelee usein?Nimimerkin takia näkyy joka kerta kun kirjoittaa.Jos ei ole nimimerkkiä niin voi kirjoittaa niin usein kun kiinnostaa eikä kukaan tiedä että sama henkilö kirjoittaa eri nimimerkeillä.Pidän kyllä nimimerkkini mutta haluaisin tietää onko hyvä olla aktiivinen vai passiivinen kirjoittelussa vai sellainen miltä tuntuu itsestä parhaalta.TILU LILU!

      • No aloitetaan nyt siten että ei ole paha jos kirjoittaa vähän, mutta ei ole sekään paha jos kirjoittaa paljon. Tiedän kyllä mikä kirvoitti sinut tätä tiedustelemaan, ja puolustaisin sinua sen verran että vähän turhan tyly oli saamasi kommentti.

        Palstan lukijoista vain pieni osa kirjoittaa yhtään mitään, ja se on ihan ok; Luettavaksi nämä on tehty. Ongelmahan täällä on ollut oikeastaan se että aloituksia tulee liikaa.. Liikaa siihen nähden mitä niiden sisältö on. Pakko kyllä kehua kaikkia kirjoittajia että paljon parempaan on päästy kuin mitä oli vaikka muutama viikko sitten.

        Virallinen kanta siis on se että kirjoita niin paljon kuin huvittaa, mutta pyri siihen että suurin osa niistä on vastauksia jo tehtyihin aloituksiin. Ja mieluusti kirjoita aina rekisteröidyllä nickillä :)

        Ps. Offtopic= aihe joka ei mitenkään sivua aloituksen ajatusta.


    • Small Brother

      Tiedotus: "Tämä on Bigbrother, rikotte sääntöjä. Lopettakaa heti" on mielestäni tullut jo kahdesti. Tuo liitutaulujuttu oli se toinen kerta. Aiemmin eräänä sunnuntaina porukka yritti kuunnella häätöoven läpi mitä talkkaristudiossa tapahtuu. Tästä viisastuneena porukka on ymmärtänyt että seinää ei saa kuunnella, mutta esim. sohvalla saa olla hiljaa ja näin arvioida mitä seinien ulkopuolellla tapahtuu.

      Tuo tietyn kielen salliminen ainoastaan oli uutta minulle, mutta tuota en itse kuullut. Tuokin on aika ihmeellistä sillä aiemin porukka on puhunut ruotsia toisilleen hetkittäin ja siitä ei ole tullut mitään ilmoitusta ellei sittä pk:ssa ole annettu noottia. Kuullutus viitannee vain siihen että tulloin vahdissa olleet eivät osanneet kieliä tarpeeksi hyvin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      91
      6094
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3597
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      169
      2203
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      234
      2087
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      180
      1813
    6. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      290
      1593
    7. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      69
      1104
    8. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      8
      1071
    9. Voiko olla, onko se tosiaan niin että

      Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵
      Ikävä
      57
      1051
    10. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      21
      1040
    Aihe