Tietääkö kukaan mikä on turvatiimin taktiikkaa.... ostetaa yrityksiä(pieniä) ympäri suomea mutta kai työntekijät siirtyvät vanhoina tekijöinä turvatiimiin vai...? kertokaa kokemuksia
turvatiimi
????
72252
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Vanhoina työntekijöinä siirtyy.. ensin vakuutetaan että kaikki säilyy ennallaan, mutta aika nopeasti tarkastetaan hommia ja erityisesti työntekijöiden palkkausta. Vähän järkeistämistä niin kovapalkkaisimmat jannut savustetaan ulos. Tulosta täytyy tehdä ja miten sitä helpoimmin saa? Maksamalla työntekijöille vähemmän. Ikä- ja henkilökohtaisetlisät pois... :)
pörssistä ja puoli ekuu kipale vain.olette sitten omassa firmassa töissä.
Turhis on työnantajana sieltä paskimmasta päästä. On tullut kokeiltua. Vaihdoin FPS:lle ja homma on kuin eri planeetalta, on työvälineet ja niihin koulutus firman puolesta esimerkiksi. Myös yleinen suhtautuminen työntekijään on aivan eri luokkaa kuin turhiksella. Kaikki vartiointi firmat ei oo paskoja, turhis on.
Kuulin kerran esimieheltäni, että surmatiimin johto pitää yritystä stadin halutuinpana työpaikkana. Keskustelut täällä eivät kuitenkaan tue tätä käsitystä.
tajuaa muutenkin aika heikosti, mitä kentällä tapahtuu...
ei ne tiedäkkään ja se parempi ettei tiedäkään! eivät tee turhia päätöksiä, koska eivät mitään mistään tiedäkkään!!! turhia kavereita siellä piiri puolella onkin... koittakaa kestää sen nuolijoita ;)
WC paperia on helpompi ostaa lähikaupasta.