HP 690C

Täytätin mustekasetit ja tulosti kerran hyvin. Kun seuraavan kerran tulostin ei se toiminut. Virtavalo vilkkuu ja kun tulostat, niin tulee ilmoitus: tulostusta odottava työsi on poistettu. Tulee toinen ilmoitus kirjoitinporttiongelmasta. Tietsikan mukaan laite toimii oikein. Olen tarkistanut kaapelit, mutta en ole huomannut vikaa. Kiitos avusta.
2341
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

hp:n tuossa mallissa tulostuspää on yhteen
rakennettu mustekasetin kanssa, elikkä joka
kerta kun vaihtaa mustekasetin uuteen
tulee myös uusi kirjoituspää.

Tästä seuraa mm. että vähänkin huolimaton
musteen täyttäminen helposti rikkoo herkän
kirjoituspään.
Siksi toiseksi pää on rakennettu varmaan melko
kertakäyttöiseksi, tosin tuntuisi että noin
tarkan kestoiän sisäänrakentaminen olisi
vaikeaa.

Ktaso nyt että kirjoittimen kansi on varmasti kiinni, siinä on pieni kytkin joten laite ei
toimi jos kansi on vähänkin raollaan.

Äänestä
  • Putsasin mustekasettien pinnat ja taas vörkkii komeesti. Erittäin paljon kiitoksia!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mummo kirjoitti:

Täytätin mustekasetit ja tulosti kerran hyvin. Kun seuraavan kerran tulostin ei se toiminut. Virtavalo vilkkuu ja kun tulostat, niin tulee ilmoitus: tulostusta odottava työsi on poistettu. Tulee toinen ilmoitus kirjoitinporttiongelmasta. Tietsikan mukaan laite toimii oikein. Olen tarkistanut kaapelit, mutta en ole huomannut vikaa. Kiitos avusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu