Mitä mieltä olette airsoft aseiden ikärajasta?
Itse olen sitä mieltä että hyvä kun niitä ei myydä alle 18v koska muutenhan joku liian nuori voisi ostaa halpapyssyn ja alkaa tulittaa sillä kaduilla muita ihmisiä. Mitä itse olet mieltä? ps. Muista PERUSTELE!
Ikärajat
5
436
Vastaukset
- asdqwe123
No onhan ne hiukan liian korkeet kun jos on 18 K
ikäraja niin ei oo oikein yli 18 W pelaajii.- pimp faija
kyll niit löytyy...
- MarkusRauvala
Siis, airsoft-aseita EI myydä alle 18-vuotiaille, mutta sillä ei ole ikärajaa, että alle 18-vuotias ei muka voisi pelata. Jos niin olisi ainakin 40-50 % pelaajista katoaisi. Tämäkö olisi sitten kivaa??!
- ThE Softaaja
No on se k18 ikäraja aika kumma ku suomes on satoja alle 18 vuotiaita softaajia. Kyl ne on semmosii et alle 18 vuotiaat eivät saa itse OSTAA asetta
- -Rollaattori-
Eipä tuolla mitään merkitystä ole, kun näitä myydään tavallisissa maitokaupoissakin ja sitten on nämä "pappabetalar-naskit" jotka saavat isiltä aseen ja testaavat sitä naapurin kissaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16712501
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525436Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454680Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1453670Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392768Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1081671Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3641617Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1031524Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361461