vaimoa saa hakata ja alistaa vuosikausia(erityisesti ex vaimoa)tuomiot=sakkoa.ja jos am-puu tai puukottaa jotakuta "vaan"jalkaan,käteen,ni tuomio törkeä pahoinpitely?ehdollista.HYVÄ SUOMI.
SF väkivallan luvattu maa
rahaaon
6692
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
SOVJET FINLAND
luit ajatukseni. Neuvostoliitossakin varmaan arvostettiin ihmistä enemmän kuin tässä maassa !
liioittele. Jos vankilat ovat täynnä (kuten lehdistä saamme lukea), niin se merkitsee mielestäni ainoastaan sitä, että rangaistukset ovat liian kovia.
jos sua ammutaan polveen,onnut loppuelämäs,törkee pahoinpitely,ehdollista ok!kun vankilat on täynnä?
Samaa mieltä, käsittämätöntä että toiselle ihmiselle saa tehdä melkein mitä vaan, eikä joudu vastuuseen eikä korvaamaan juuri mitään. ! Taputellaan vaan selkään ja ihmetellään, että miksi teit rikoksen ?
sehän on jo nähty.ei kukaan puutu.naapurit vaikenevat vaikka kuulisivat mitä tapahtuu.monesti nämä naiset eivät kertakaikkiaan uskalla hakea apua.