hauska

ite keksimä

oli turkulainen, oululainen ja tamperelainen. ne olivat saunassa yht äkkiä turkulainen puhui käteen puheen jälkeen tamperelainen kysyi mikä tuo oli, turkulainen vastasi:puhuin vaimolle. sitten oululainen rupesi puhumaan kyynerpäähän puhelun jälkeen tamperelainen kysyi mitä teit. oululainen vastasi: puhuin akalle. tampere lainen tunsi itsensä juntiksi kun ei ollut tuollaisia hienouksia, niinpä tamperelainen meni vessaan sieltä tultuaan turkulainen kysyi mitä sun perseessä on, tamperelainen vastasi: pukkaa faksia tulemaan.

5

2631

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dddddddd

      taidat olla maalainen...

      • moro

        eiköhän ME KAIKKI suomalaiset olla juntteja! tälläsessä kuppasessa takapajulassa kun asutaan!


      • ddddddddddd
        moro kirjoitti:

        eiköhän ME KAIKKI suomalaiset olla juntteja! tälläsessä kuppasessa takapajulassa kun asutaan!

        ei olla kaikki juntteja...turkulaiset on juntteja, hinttejä ja muuten vain epämääräistä paskasakkia....


      • __mariska__
        ddddddddddd kirjoitti:

        ei olla kaikki juntteja...turkulaiset on juntteja, hinttejä ja muuten vain epämääräistä paskasakkia....

        mikäs vika turkulaisissa on?
        en kyl ite oo turkulaine,mut kuitenki?
        ota ensin asioista selvää,ennen ku alat hakkuun muita!


      • turkulainen
        ddddddddddd kirjoitti:

        ei olla kaikki juntteja...turkulaiset on juntteja, hinttejä ja muuten vain epämääräistä paskasakkia....

        Faktoja:
        Tutkimuksien mukaan missään Suomen kaupungissa ei ole homoja asukkaihin nähden merkittävästi enempää. Joten et voi sanoa turkulaisia hinteiksi.

        Toiseksi, mitä tarkoitat paskasakilla? Tutkimusten mukaan turkulaiset ovat hyvin toimeen tulevia ja koulutettuja verrattuna Suomen keskiarvoon.

        Juntteja, vai? No ehkä enemmän kun Helsinkiläiset, mut tommoselle ei varmaan kannata ees yrittää mitä sana juntti alunperin tarkoittaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      67
      4421
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      68
      4271
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      111
      2947
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      66
      2835
    5. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      21
      2119
    6. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      55
      2002
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1689
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1513
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      111
      1373
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      182
      1286
    Aihe