aspi on ongelmana!!

Ongelma on seuraava: hp:n asema ei suostu kirjoittamaan raw-dao systeemillä vaikka clone ilmoittaa että sen pitäisi onnistua.
Jossain vilahti teksti "aspi" ja jotain muuta.
Asema kirjoittaa vain sao "muodossa". Osaako ja
haluaako joku auttaa?? Käyttis on xp.
3246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vormatoi Windoze levy.
Asenna Linux Redhat 7.3
Eiköhän se siitä lähde.

Äänestä
  • oho, menikö joku taas mainitsemaan xp:n?
    tuli aivan pakko kehottaa linuilemaan? ;)

    äijä heittää aika hassua spämmiä...

    kerrotko muuten miten tuon kaverin poltto-ongelma ratkaistaan sun RH:ssäs?

    Äänestä

"(Advanced SCSI Programming Interface) An interface specification that provides a common language between drivers and SCSI host adapters."

Vaikuttaa siltä että sulla on ajuriongelma joko laitteessa tai SCSI-kortissa. Kun tietäis tarkemmin mitä ASPIsta sanottiin, vois ehkä osua kohalleen... kokeile asentaa ajurit uusiksi. Ja mahdollisesti polttosofta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kk kirjoitti:

Ongelma on seuraava: hp:n asema ei suostu kirjoittamaan raw-dao systeemillä vaikka clone ilmoittaa että sen pitäisi onnistua.
Jossain vilahti teksti "aspi" ja jotain muuta.
Asema kirjoittaa vain sao "muodossa". Osaako ja
haluaako joku auttaa?? Käyttis on xp.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu