ovulaatio

Mulla on kovat ovulaatio kivut. Tuntuu vasemmassa munasarjassa vuorokauden ajan kovaa vihlontaa ovulaation ajan ja tulee veristä vuotoa. Onko kellään samaa ongelmaa?
32181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mulla on kovat ejakulaatio kalut.

Äänestä

Minulla myös kovat ovis kivut. Päivä menee vain sängyssä selälleen makoillessa. Tuntuu että munasarjat olisi niin turvoksissa (vuorokuukausin toinen) ettei pysty liikkumaan kun ne muuten "muljahtelee". Kivut minua ei haittaa koska tiedän että ovulaatio on etes. En ilman clomeja saa ovista.

Äänestä
  • gynekologi sanoi minulle viikko sitten että munasarjani ovat turvoksissa. nyt yskiesssä ne muljahtelee tuntuu todella ikävälle. mistäköhän tämä johtuu ja pitäisikö mennä lääkäriin

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ninni81 kirjoitti:

Mulla on kovat ovulaatio kivut. Tuntuu vasemmassa munasarjassa vuorokauden ajan kovaa vihlontaa ovulaation ajan ja tulee veristä vuotoa. Onko kellään samaa ongelmaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu