ranskis

rohisee

nenallaan oisin. ainoastaan sisaanhengittaessa. paivisin kaikki ok, mutta nukkumaanmennessa alkaa kova rutina nenassa ja tuntuu jo hauvaa itteensakin haittaavan, nukkuu valilla levottomasti.
voisko olla nenapunkki jos niin onko mentava lekurille vai loytyyko itsehoitolaakkeita

Kiitos

5

335

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rauhassa

      vaan nukkukaa. Koiranne kuorsaa. Ranskis rohisee enemmän kuin useampi koira yhdessä. Meillä kaksikerroksinen asunto ja koira kun nukkuu (lue kuorsaa) alhaalla, välillä muu perhe herää ylhäällä ...Nenäpunkki tekee sierainvuotoa ja aivastelua. Kuorsaamiseen ei itsehoitolääkettä, ellei koirasi sitten ole ylipainoinen?? Osta korvatulpat.t. ranskiksen omistaja (ONNELLINEN)

    • rohina

      Joo täällä kanssa rohistaan ja rohistaan kunnolla!
      Unen lahjat neidillä hyvät ja kuorsaustaito aivan mahtava,siihen lisätään vielä pari hyvän tuoksuista pierua......
      Taitaa vaan olla ranskiksen kuorsausta tuo teidän rohina!!!

    • Koiraa vailla

      Ei liity tämän keskustelun aiheeseen, mutta ajattelin että osaisitte vastata. Eli olen tykästynyt kyseiseen rotuun ja kiinnostaisi tietää paljon ranskiksen urospentu suunnilleen maksaa. Ja jos ei ole "näyttelykelpoinen" niin saako paljon halvemmalla? Mulle ei ole mitään väliä jos on pieni "vika". Eihän tässä mistään autosta ole kyse :)

      • .....................

        Meille tuli paperiton pentu, ulkomailta tuotettu, 550 euroa. Eli itse hain sen ihan vaan Suomen sisäpuolelta, joku muu toi Suomeen. Arvelin, että ihan sama onko papereita, kun en näyttelyissä aio käydä... Ulkomailla ehkä(?) tautiriski suurempi,se vähän arvelutti (saattaa tietty olla ennakkoluuloa vaan). Hyvin on kaikki mennyt, kasvettu ja oltu terveenä.


      • ...................
        ..................... kirjoitti:

        Meille tuli paperiton pentu, ulkomailta tuotettu, 550 euroa. Eli itse hain sen ihan vaan Suomen sisäpuolelta, joku muu toi Suomeen. Arvelin, että ihan sama onko papereita, kun en näyttelyissä aio käydä... Ulkomailla ehkä(?) tautiriski suurempi,se vähän arvelutti (saattaa tietty olla ennakkoluuloa vaan). Hyvin on kaikki mennyt, kasvettu ja oltu terveenä.

        Niin kun Suomalaisia pentuja kyselin, oli jonoa pitkälti, olisi joutunut odottamaan, eikä olisi saanut haluamaansa väriä, ja hinta olisi ollut tonnista ylöspäin, parhaimmillaan 1600 euroa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      30
      2861
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2651
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      28
      2365
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      49
      1904
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1493
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1473
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1183
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      102
      1183
    9. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      71
      1015
    10. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      29
      989
    Aihe