Totuus on että sinne ne kaikki kiusaajatkin päätyy, jollei tee parannusta...ja sielläpähän rypevät!...Sääliä noita pitää.
Kiinnostaako helvetti...?
1
316
Vastaukset
- Nevahööd
Mitenköhän tällaisiä asioita käsittelevissä viesteissä vilahtaa niin usein tuo sana TOTUUS? Yleensä sitä useammin, mitä uskonvaraisemmasta ja huonommin perustellusta asiasta on kyse (ei sillä, että väittäisin väitettäsi huonosti perustelluksi ;) .
Eiköhän ratkaisua kannata etsiä jo tässä elämässä, eikä vaan luottaa siihen, mitä toivoo joskus kuoleman jälkeen tapahtuvan.
Ja yksi kysymys tuli vielä mieleeni: Jos kiusaaja on kristitty ja kiusattu ei, niin eikös silloin kiusaaja pääse taivaaseen ja kiusattu helvettiin? Eli loppujen lopuksi sillä (kiusaamisella) ei ole edes väliä. Voit väittää toki vastaankin. Haluaisin kuulla mielipiteesi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762074Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361733Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101412Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2291213Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591203Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161048- 60962
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58961