BB-väki

analysointia...

Antti = on todella hiljainen, on kuin vanha pariskunta Minnan kanssa niissä köysissä ollessaan, muuttui varsinaiseksi juoruakaksi Minnan kanssa kun puhuivat muista (esim. Timosta)
Oli aikaisemmin hauska, mutta nyt jotenkin lattea.

Minna = en ole tykännyt eka päivästä asti tästä naisesta, vaikka itse toisin väittääkin, niin on vahtaaja, tarkkailee muiden tekemisiä ja varsinkin ruuanlaittoa. Ei mielestäni tarvitse pitää talossa kovin kauaa enää, sillä ihan varmasti asukkaat tekevät loistavaa ruokaa ilman Minnaakin.

Mika = sosiaalinen, järkevä tyyppi, ehkä ainoa ihminen, joka ottaa talossa olemisen rauhallisesti. Voittaja-ainesta. Ei ota "isännän" roolia liian pikkutarkasti niinkuin Minna teki, ja alkoi emoilemaan.

Kati = hassu höpsöttelijä, mutta muuhun porukkaan verrattuna aivan toista maata, omissa oloissaan todella paljon, ja näköjään ei kannata antaa alkoholia paljon, sillä tytöllä menee pienikin määrä päähän vauhdilla.

Perttu = kansan suosikki, mutta onko talon suosikki? Hauska silloin kun on itse hauskalla päällä, muulloin huonolla tuulella ollessaan aiheuttaa närää kanssakilpailijoissaan. Tulee joutumaan vielä monesti äänestykseen. Minnakin äänestää perttua ihan vain periaatteen vuoksi.

Terhi = provosoi mielellään porukkaa erilaisiin mielipidejuttuihin, joista nousee aina joskus sanailua, mielestäni ei ole sen enempää selkäänpuukottaja, sillä kaikki sitä tekevät. Ainoa nainen, joka tosissaan tarvitsisi jotain viihdykettä taloon, että jaksaisi olla.

Tiina = rasittava maukumaija, ei osaa olla hiljaa jos joku (kuten Mika) pyytää, vaan jatkaa lastenlaulujen laulamista. Olisi mielestäni saanut jättää laulelemiset talon ulkopuolelle ja yrittää edes esittää aikuismaisempaa.

Timo = tämä tyyppi on täysi neiti! Mahtaako olla joku roolisuoritus talon sisällä vai onkohan sitä ihan siviilissäkin? puhuu omituisesti, käyttäytyy jotenkin sievästi.. karmivaa.

3

298

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • luisa

      hyvä analyysi oon melko pitkälle samaa mieltä

      • !!!!

        ..melkein nappiin osui.


    • mie

      kaikki noista käy toisiinsa tosi hyvin! (En tiiä miten sen sitten olisin sanonut paremmin) :)

      Viittikkö viälä tehä sellasen homman et mitä noi kilpailiat ajattelee toisistaan?

      siis niiku esim, terhi ajattelee minnasta, antista, tiinasta, mikasta ym...

      jokasesta tollanen..

      kun en ole ehtinyt seurata hirveästi ja kiinostaa noitten suhteet toisiin ihmisiin.. jos pääsisit vielä jotenkin "ajatuksiin" olis viä parempi.. kute kilpailia voi sanoo jotain vaikka ei tarkotakkaa sitä tai sit voi vaikka esim, sanoo et ei vihaa tota vaikka päänsä sisällä vihaa.. samaa tykkäämisestä, ärsyttämisestä ym...

      sitten antaisin sulle kiitoksen! :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      176
      2115
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      36
      1744
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      10
      1461
    4. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      233
      1240
    5. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      60
      1223
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      16
      1067
    7. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      59
      980
    8. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      60
      973
    9. Wau mikä kroppa Sofialla

      Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja
      Kotimaiset julkkisjuorut
      102
      670
    Aihe