Mies meni eläinkauppaan, toinen asiakas oli tiskillä ostamassa apinaa. Myyjä sanoi että hinta on 5000e, ja asiakas maksoi sen mukisematta. Mies kommentoi myyjälle, että aika arvokas apinaksi.. Myyjä sanoi ettei se ole tavallinen apina, se osaa imuroida. Se on hieno apina. No, mies katseli ympärilleen ja huomasi toisen apinan joka maksaa 10000e. Mitäs tuo osaa, mies kyseli? Se on huippu apina myyjä kehui. Se osaa imuroida ja leikata nurmikon. Erittäin hieno apina. Sitten mies huomasi vielä yhden apinan joka maksaa peräti 100000e. No tuo on jotakin! mies kummasteli hintaa ja kysyi myyjältä että tuo apina osaa jo varmaankin tehdä tietokone ohjelmia. Ei, ei se osaa oikein mitään. Eikä koskaan teekään mitään, mutta muut apinat kutsuu sitä insinööriksi! HEH!
huippu!
työmies
1
2117
Vastaukset
- mindeeeeehhh
oot oikeessa!
se on huippu!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271813
- 1211335
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401130- 491029
Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni571007- 131960
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v247944Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?77806Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu58799Pridekulkue kiellettävä?
Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla179780