missä viipyy?????

Sakke

Eivät taida toyotan miehet tehtaalla tajuavan, että diesel-mallit vois myös varustaa automaattivaihteistoilla.

6

950

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ex-Corolla-Man

      Mutta ainut syy miksi sitä ei ole saatavilla, on raha, Ei katsota että olisi tarpeeksi kysyntää ja siksi sitä ei tehdä. Automaatteja on kyllä saatavila mutta japsit ajattelee toisella tavalla kuin eurooppalaiset.

      • Volvon...

        ... joissain dieselmalleissa on Aisinin (Toyotan) automaattilaatikoita. Mutta Ex-Corolla-Man on oikeassa.


      • pojat
        Volvon... kirjoitti:

        ... joissain dieselmalleissa on Aisinin (Toyotan) automaattilaatikoita. Mutta Ex-Corolla-Man on oikeassa.

        myyvät automaattilootansa parempiin autoihin :-)


      • C5Harmaa
        Volvon... kirjoitti:

        ... joissain dieselmalleissa on Aisinin (Toyotan) automaattilaatikoita. Mutta Ex-Corolla-Man on oikeassa.

        Citikan C5 malleissa taitaa olla Aisinin loota.


    • tehtaan pojilta

      kyllä me sitten maksetaan sun matkas jälkikäteen.

    • Toyota EI toteuta kaikkia t...

      Laita palautetta vaan Toyota-sivuilla (siis: http://www.toyota.fi/forms/contact.asp -sivuille),niin kyllä jossain vaiheessa toiveesi toteutuu!.
      Itse olen sitä kanssa monta kertaa miettinyt,että kuinka kauan siihen menee vielä aikaa,kun mm.uuteen Toyotan 2.2L. D-4D Clean Power 180-moottorin yhteyteen saa (6)-portaisen automaatti-vaihteiston?.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      145
      10820
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      148
      5393
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      41
      4135
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      132
      3612
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2664
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1916
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      359
      1582
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      98
      1577
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      74
      1435
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1396
    Aihe