Katsojien viha kilpailijoita kohtaan on todella käsittämätöntä. Menettekö liian syvälle ohjelmaan. Oletko miettinyt mikä sinussa mättää kun koet tuollaista vihaa ja haukut toisia ihmisiä joita et edes tunne. Olet vain nähnyt pieniä välähdyksiä tv:ssä. Pitäsikö tutkia joidenkin katsojien pääkoppaa ja miettiä mikä siellä on vialla.
katsojien viha
8
908
Vastaukset
- Gretamay
Totta puhut! Jotenkin ymmärrän nyt senkin paremmin kuinka tavallisesta kiltistä ihmisestä tulee hirviö (ääritilanteessa), kohta janotaan jo verta..
Miettikääs vähän että mitä kirjoitatte ihmisestä joka on telkkari ohjelmassa! Sehän on vaan viihdettä, ainakin pitäisi olla..
Ei kannata ottaa vakavasti! - huhhuhhuh
Ihan totta! It's scary..
- nyt sentään
vihasta on kysymys, ärsytys olis parempi sana.
- muuten
ja nähdään koko ajan netinkautta, että silleen.
- ajatukset kehiin
Pelin juoni on siinä, että me arvostelemme talon asukkaita, Sitä varten ovat avanneet keskustelulinjat. Ei siinä vihasta ole kysymys. Et varmaan ole oivaltanut leikin juonta.
- ei vihassa
Peli on kovaa. Voittopottikin on suuri. Taitaa arvostelut vain koventus loppa kohti. Kyllä kilpailijat tietää mihin on ryhtyneet.
- mä taas
kun ei ole mitään mielenkiintoista kateltavaa tuolla talossa, niin väkisinkin tulee ihmisten huonot puolet puntarointiin.
- lissu
Todellakin, viha on aika vahva ilmaus. Ja vaikka osa kilpailijoista ärsyttääkin, eivät sentään kaikki. Esim. Pertussa, Tiinassa ja Mikassa ei ole oikeastaan mitään ainakaan minua ärsyttävää tai arvosteltavaa. Tietenkin ymmärrän senkin, että se, miten tietyt henkilöt talossa käyttäytyvät, ei välttämättä vastaa heidän "siviilikäyttäytymistään" ja ohjelman tekijöillä on suuri valta sen suhteen, millainen kuva kustakin henkilöstä luodaan.
Mutta jostain persoonallisuuden syövereistä, ihmisestä itsestään, ne talossa esiintulevat negatiiviset piirteetkin kumpuavat! Kyse onkin siitä, miten kukakin "pakkotilanteessa" reagoi ja käyttäytyy, eli mikä on kyseisen henkilön perimmäinen luonne, jonka hän normaalielämässä ehkä peittää.
Noh, ehkä oli jo kärjistetty tulkinta, mutta näinhän se muissakin suljetuissa ja omilla säännöillään toimivissa yhteisöissä, esim. vankilassa, menee. Eli ehkä ei ainakaan kaikki kilpailijoiden saama arvostelu ole täysin perusteetonta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14010166
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485393Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p404040Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323602Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352654Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191906Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3591572Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981567Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?731428Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311386