noki 6670

Osti uuden nokia 6670 puhelimen, ja nyt 2 viikkoa ostoksesta alkaa pinna palaa. Nimittäin kännykkä lähettää itsekseen multimedia viestejä vähä kaikille, joiden numero mulla on tallessa. Ovat saaneet niitä keskellä yötäkin, kun olen nukkunut ja puhelin on ollut pöydällä.
Kohta ystävät ovat entisiä ystäviä.
Missä vika
4453
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

se kaipaa. näppäile: *#0000# niin näet mikä softaversio siinä on. Jos on vanha päiväys, niin uutta tilalle nokia huollosta. Jos et ole varma onko vanha softa, niin kysy huollosta.

Äänestä

se lähettää MMS-viestejä kaikille jotka ovat luettelossasi aina sillin kun virus itse niin haluaa, eli tunnin välein tai kerran vuorokaudessa...siihen tahtiin kun viirukseen on se ohjelmoitu...


http://www.freewebs.com/paloakku

Äänestä
  • Joo, virus taitaa olla, kirjottelee että happy bithday ja muuta sellaista kivaa, no onneksi operaattori pisti pyynnöstä eston päälle.

    Äänestä

  • ongelmia kirjoitti:

    Joo, virus taitaa olla, kirjottelee että happy bithday ja muuta sellaista kivaa, no onneksi operaattori pisti pyynnöstä eston päälle.

    Poista se virus.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ongelmia kirjoitti:

Osti uuden nokia 6670 puhelimen, ja nyt 2 viikkoa ostoksesta alkaa pinna palaa. Nimittäin kännykkä lähettää itsekseen multimedia viestejä vähä kaikille, joiden numero mulla on tallessa. Ovat saaneet niitä keskellä yötäkin, kun olen nukkunut ja puhelin on ollut pöydällä.
Kohta ystävät ovat entisiä ystäviä.
Missä vika

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu