Niin mistä saa sammutettua ton päivitysautomaatin
XP:ssä.
Siis Windows Update automaattipäivitys sammutus?
Mistä sammuttaa
10
581
Vastaukset
- Piru
klikkaa ohjauspaneeli,tietoturvakeskus,automaattiset päivitykset.
- 666
Mulla ei oo sitä turvakeskusta pelkkä SP1
- 666
Se oli tuolla oma kone ominaisuuksissa.
Homma selvä.
- sammuta
Tietoturvan vuoksi on erittäin tärkeää, että Windowsisi päivittyy aina kun uusia päivityksiä on tarjolla. Manuaaliset päivitykset tahtovat aina unohtua. Automaattinen päivitys hoitaa homman hyvin. Anna sen olla päällä.
- merkillinen
se päivittää joskus vähän turhan nopeesti ja siitä niitä ongelmia vasta tulee, niin kuin tosta äskettäisestä päivityksestä saatiin ihan päivälehtiä myöten lukea.
Kannattaa odottaa vähän aikaa että näkee mitä asiantuntijat sanoo. Ehtii sen vielä ens viikollakin. - päivittäny
merkillinen kirjoitti:
se päivittää joskus vähän turhan nopeesti ja siitä niitä ongelmia vasta tulee, niin kuin tosta äskettäisestä päivityksestä saatiin ihan päivälehtiä myöten lukea.
Kannattaa odottaa vähän aikaa että näkee mitä asiantuntijat sanoo. Ehtii sen vielä ens viikollakin.xpn.Ei ole mitään ongelmia koneen kans.
- automaatti päälle
merkillinen kirjoitti:
se päivittää joskus vähän turhan nopeesti ja siitä niitä ongelmia vasta tulee, niin kuin tosta äskettäisestä päivityksestä saatiin ihan päivälehtiä myöten lukea.
Kannattaa odottaa vähän aikaa että näkee mitä asiantuntijat sanoo. Ehtii sen vielä ens viikollakin.Saattaa olla että ei ehdi, huomenna!
Ei mitään ongelmia päivityksen jälkeen. - kahjoa**
automaatti päälle kirjoitti:
Saattaa olla että ei ehdi, huomenna!
Ei mitään ongelmia päivityksen jälkeen.antaa automaattisen luvan asennuksiin. Kyllä kannaattaa katsoa mitä on tarjolla, ennen asentamista. Onhan tuolla päivityksissä vaihtoehto ilmoituksesta tai jopa latauksesta, jolloin voit itse valita mitä koneellesi haluat asennella.
- se niin
et se ilmoittaa uusista päivityksistä, muttei ala omin päin lataamaan/asentamaan mitään. Ite voi sit asennella ku parhaaks näkee.
- ja lukkoon
Joo turhaan sitä käyttää sytkyttää jatkuvasti ei niitä päivityksiä niin taajaan tule. Itse olen päivitellyt aina silloin tällöin tai sitten kun uusista on enemmän tietoa ja vähemmän haittaa. Se automaatti näyttää tekevän sellaistakin aikansa kuluksi mitä ei äkkinäinen huomaa. Mutta kukin tyylillään kukin tavallaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16212387
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525436Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454640Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1393659Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392758Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071656Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3641617Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1021516Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361461