Isäni kuoli kun olin 3 ja sit ku täytin kymmenen meen äiskän mieskaveri muutti meil ja nyt ne onkin jo naimisis en oo ikin tullu toimee sen kaa aina kauheet tappeluu sen kaa.
Nyt se aina välil tulee koskettelemaan mua jalkojen välist ja tisseist,kun nukun,herään siihe aika usein.olen sanonu äidil,mut se ei usko...
Ja nyt se äijä on saanu äidinkin käännettyy mua vastaan,mekin tapellaan jatkuvasti...
Mietein sellast juttuu ku mulla on webcam ni laittasin sen nauhottaa,kun meen nukkuu joka yö,jos saisin kuvatuks ku se hipelööittee.ja sit veisin sen poliiseille.Mitä mieltä ootte?
Mitä mun pitää tehdä,oon ihan lopussa jo...
Kiitos jos joku antaa neovoo!!!
Isäpuoli hiplaa....
17
5591
Vastaukset
- Maukka
Toi on mun mielestä erittäin hyvä idea! Jos kerran tuollaista tapahtuu niin siinähän sitten herää Äitisikin todellisuuteen kun poliisit tulevat ovelle ja vievät isäpuolesi kuulusteluihin!
- hmmm
en osaa muuta sanoo asiaan, kun että tää on provo
- _Järjen.ääni_
Kamala se sun isäpuoles....
Se filmaus oli muuten hyvä keksintö.
Teepä se. xD Osta lukko. ja asenna ite.
tai nuku kavereitten tykönä.
ja käytä myös sitä sun ideaa...- samiksii..
Käy ihmeessä kertomassa jollekin asiasta. Ei kenelläkään aikuisella ole oikeutta tuollaiseen. Voi myös jättää ikävät jäljet ihmiseen, jotka tulevaisuudessa alkaa vaikuttamaan elämään. Niin kävi mulle. Niin että mene suorin tein puhumaan siitä jollekin!! Jos et tiedä minne niin aloita vaikka koulun terkkarista!
- Tai...
Kouluterkkarille.
Lääkäreilläkin oon velvollisuus tehdä ilmoitus sossulle!
Laita ovi lukkoon!
Tai muuta kaverille. - jhfj
sairasta..
- P18
Toi kamerajuttu oli oikeasti loistava idea! Mutta näytä pätkä ensin äidillesi. Jos äitisi ei vieläkään tee asialle mitään, sitten on aika ottaa yhteyttä poliisiin!
Vaikka asia on varmasti vaikea, niin yritä nauhoittaa useampi kuin yksi pätkä. Mitä enemmän sinulla on materiaalia, sitä vahvemmilla olet. Ja muistahtan, videoista tulisi olla varmuuskopiot jotta videot eivät häviä äitisi tai isäpuolesi poistamina.- vanhusäiti
Tee se mahdollisuuksiesi mukaan mutta älä lavasta tai liioittele, kerro kuvin totuus! Mieluíten teetä ensi varmuuskopio piiloon tai toiseen mailiosoitteeseen!
15-vee lapseni tuhosi kansiossani olevan tiedoston. Siis todisteeni tuhoutui.
- shiina
anna hiplata
- Niina11
toi o todellaki törkeet... toi ol hyvä idis toi kamera jutska!! koitas pärjää sen isäpuoles kaa
äitisi on öisin?
Eikös tuossa tilanteessa ääni auta (kun isäpuoli on makkarissa) lienee siinä selittämistä mitä siellä tekee?- poliisi on ystävä
Joo vie suoraan poliisille, älä kerro äidille nauhoituksista ennenkuin poliisi tietää.
- säälivä
Kannatan tota juttuu, miten vitussa sä kestätät tuollast!!!??? Ala kiljuu keskell yötä.. :-)
- emma
Kauheeta!!
Tuo sun ideas on loistava.
Vie se sitten poliisille nähtäväks pikinmiten.
Tai jos päädyt siihen vaihtoehtoon,että haluat näyttää pätkän ensin äidillesi, niin lähetä sähköpostiis se pätkä niin, että jos äitisi haluu tuhota sen (koskaan ei tiiä) niin on sitten kuitenkin se tallella.
Ite varmaan veisin kuitenkin suoraan poliiseille nähtäväks.
Koita jaksaa, mutta todellakin tee jotain tolle asialle! Sun ei tarvi tollasta kestää. Äitiskin silmien ois jo syytä auveta. - provokazioone
Jos näin olisi niin et kirjoittaisi siitä tänne.
Olet aikuinen mies joka kirjoittaa tänne kaikkea ja sitten harjoitat itsetyydytystä kun luet mahdollisten nuorten vastauksia.
Eli tämmöstä näillä kanavilla on - SAMA JUTTU
Munkin isäpuoli tekee vähän samantyylistä, mutta enemmän henkisesti.
Se valvoo kaikkea melkein mitä teen. Esim. kun menen vessaan, se sanoo "Taasko sä menet vessaan" tai "Miks sä menet vessaan".
Ja jos meen olohuoneeseen kattoon telkkaria niin se tulee sanoon kaikkea että "Mitäs siellä on"
ja kattoo silleen inhottavasti tai ainakin jotenki oudosti. Ja se muutenki kattoo mua silleen tosi outo ilme naamalla!!!!!!!!!
TOMMONE ALKAA PELOTTAAN OIKEESTI
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455070Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1131594Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "481249Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella101189- 131123
81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171017Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy76969Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v3895Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah57779Junan alle
Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?27753