Blondilta tipahti vahingossa juuri ostettu timantti-korvakoru lavuaarin viemäriin. Hän huokaisi helpotuksesta, kun huomasi, että lavuaarin putki on U-mainen ja koru olisi varmasti jäänyt mutkan kohtaan. Hän päätti irroittaa putken ja varovasti siirsi putkea niin, ettei yhtään paskavettä tippuisi lattialle ja kaatoi kaiken paskaveden lavuaariinsa ja... huppsista..keikkaa..
PS. Blondi sai noukittua paskaiselta lattialta kaipaamansa timankkikorviksensa ja vitsin aikana ei vahingoitettu eläimiä.
Blondi putkimiehenä
Palle, veljeksistä pontevin
0
2541
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 795289
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai694685Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1304635Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3502002- 901650
- 961580
- 2571486
- 3451177
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.571002- 2001001