Nighwish

kommentti

Nightwish on sellaisenaan niin kova bändi ja tuomas niin lahjakas biisien tekijä että turusen lähdöllä ei pitemmän päälle ole paljonkaan merkitystä.

raskaan rokin maailmassa ei yhdellä kiljuvalla eukolla ole paljonkaan virkaa.

vinkki sulle holopainen: tee musaasi ja tarjoa sitä elokuviin! sinne sopii myös kuin nenä päähän!

6

1118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toma

      kyl musiikki on ykköstä,löytäsivät vaan jonkun persoonallisen kovan rokkimimmin laulamaan.

    • kuule

      Just päinvastoin. Nigtwish tekee yhden huonon levyn ja sitten vielä huonomman ja kuolee sitten pois... ei voi mitään, kun rivit alkaa rakoileen tuolla lailla, niin loppu lähenee. On se nähty niin monta kertaa jo.

    • Kyyppa

      Mitäs ihmeellistä siinä on jos bändin jäsen lähtee. Pientä verrattuna esim. Red Hot Chili Peppersien historiaan, lukekaapa ja katsokaa mistä kaikesta ne on menny läpi ja ovat tällähetkellä parempia kuin koskaan!

    • Koko homma on pojilta aika helvetinmoinen myynninedistämiskikka. Tuleva Nightwish-DVD tulee myymään kuin häkä kun se on Tarjan viimeinen esiintyminen Nightwishissä.

      Eli kylläpä ne bändin pojatkin niitä ulkomusiikillisia asioita ja rahan tuloa ajattelevat...

      • Epola ja Wishhii

        Varmasti ajattelevat. Silti itse uskon että eivät ajatelleet niitä ulkomusiikillisia ja rahallisia seikkoja erottaessaan Tarjan. Ainakaan... Puoliksikaan.


      • Epola ja Wishhii kirjoitti:

        Varmasti ajattelevat. Silti itse uskon että eivät ajatelleet niitä ulkomusiikillisia ja rahallisia seikkoja erottaessaan Tarjan. Ainakaan... Puoliksikaan.

        Luin tänään jostain uutisen, että ensi kuussa Tarja Turunen pitää asian tiimoilta oman tiedotustilaisuuden ja että ensi keväänä julkaistaan Nightwish-kirja jossa ruoditaan lisää tapahtunutta välirikkoa.

        Pieni kyynisyys herää. Koko episodi alkaa saada suuren myynninedistämiskampanjan piirteitä. Saadaan paljon kulkisuutta sekä Tarja Turusen soolouralle, että Nightwishin uusille tuulille.

        Lyödäänkö vetoa, että kolmen-viiden vuoden sisällä lehdissä on isot otsikot miten Tarja ja bändi ovatkin tehneet sovinnon ja aloittavat yhteisen konserttikiertueen?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      57
      3585
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      41
      3396
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2791
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      46
      2536
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      54
      1973
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1619
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1493
    8. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      20
      1338
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1307
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1241
    Aihe