omistan lightscripe aseman mutta sen käyttö on vielä hiukan hakusessa. voiko tällä asemalla tehdä etikettejä levyyn, jos poltettavan levyn pintaan liimaa valkoisen tarra etiketin, joita käytetään tulostettaessa etikettejä?
levy etiketit
2
1304
Vastaukset
- voi.
Se vaatii oman erikoislevynsä. Mites jos soittaisit HP:n tukeen ja kysyisit sieltä, kun HP kuitenkin on ainoa, joka tuota tällä hetkellä lisensoi?
- voit..
...äolttaa kuvia tai tekstiä suoraan levyn pintaan eli ei siis tarvita mitään erillisiä liimattavia etikettejä. KÄytännössä homma hoituu sillai että ensin poltat cd:lle vaikka musaa ihan normaalisti ja tämän jälkeen käännät sen levyn siellä asemassa toisinpäin jonka jälkeen suunnittelet koneessa olevalla esim. Sonicin polttosoftalla haluamasi jutun (tekstin, kuvan jne..)ja kone "laserkaivertaa" kyseisen jutun suoraan levyn pintaan. Tosi kätevä juttu ja saa aika persoonallisia levynkansia kun voi vaikka oman naamakuvansa niihin painattaa.. Mutta tosiaan kuten toi edellinenkin kirjoittaja mainitsi niin levyn täytyy olla ns. LightScribe levy eli tavalliselle levylle toi painatus ei onnistu. Minusta noita LightScribe levyjä sai kyllä aika samaan hintaan kun normaalejakin, joten ei mitään rahastusta siinäkään..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762005Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361706Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81345Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241164Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591161Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151020- 60940
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57926