Mistä johtuu...

Autoni on Opel Astra 2.0i GT -92 Koneesta kuuluu "kolinaa" joka ei kuitenkaan ole niin voimakasta, venttiilikoneisto tai nokka-akseli ehkä, ääni nousee kierrosten mukaan, kone kuitenkin toimii normaalisti, missä vika onko ehdotuksia. Ajettu 289000km.
1258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

oisko auto ollut sen verran huonolla huollolla, että, männän helmat ois kulahtanut, ja sen seurauksena liikaa välystä helman kohdalla, josta kolinaa, eli mäntä pääsee liikkumaan sivuttain sylinteriputkessa. tällaiseen olen kerran törmännyt. vika poistettiin uusilla std-männillä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vaasa kirjoitti:

Autoni on Opel Astra 2.0i GT -92 Koneesta kuuluu "kolinaa" joka ei kuitenkaan ole niin voimakasta, venttiilikoneisto tai nokka-akseli ehkä, ääni nousee kierrosten mukaan, kone kuitenkin toimii normaalisti, missä vika onko ehdotuksia. Ajettu 289000km.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu