kuinka voi jättää perheensä sodan keskelle ja karata itse miehenä suomeen turvaan.vai onko näillä pakolaisilla kulttuuria se että jätetään perhe tapettavaksi ja itse karataan vastuuta.ymmärän että naiset ja lapset otetaan turvaan mutta mitä miehet tekee täällä.niiden pitäisi pistää hanttiin sortajia vastaan.jos minua täällä suomessa alettaisiin vainota tulisi kyllä takaisin ja lujasti.periksi ei anneta.vaikka henki menisi.
eräs
1
626
Vastaukset
- Beagle Boy
Ei se kylläkään näin ollut. Eräs porukka joka nyt Suomessa aiheuttaa harmia oli Moskovassa saamassa sotilas ja vallankumousoppia. Samaan aikaan omassa maassa vastapuoli sattuikin voittamaan siellä käydyn sisällissodan. Tällöin Moskovassa olleilla ei ollut enää asiaa takaisin. Määrätyt tahot Suomessa kekkasivat silloin, että hehän voivat tulla Suomeen. Näin tapahtui ja Suomesta he sitten perhenyhdistämispoliitiikan mukaan saivat maahansa jääneet perheenjäsenensä Suomeen. Tämä porsaanreikä huomattiin ja tähän samaan on alettu käyttää ns. ankkurilapsia. Täällä on niin mukava olla, kun kaikki on ilmaista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2522328- 1921704
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä501379Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad511057- 41846
- 15827
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31810Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23788Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25786Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647