kuinka voi jättää perheensä sodan keskelle ja karata itse miehenä suomeen turvaan.vai onko näillä pakolaisilla kulttuuria se että jätetään perhe tapettavaksi ja itse karataan vastuuta.ymmärän että naiset ja lapset otetaan turvaan mutta mitä miehet tekee täällä.niiden pitäisi pistää hanttiin sortajia vastaan.jos minua täällä suomessa alettaisiin vainota tulisi kyllä takaisin ja lujasti.periksi ei anneta.vaikka henki menisi.
eräs
1
497
Vastaukset
- Beagle Boy
Ei se kylläkään näin ollut. Eräs porukka joka nyt Suomessa aiheuttaa harmia oli Moskovassa saamassa sotilas ja vallankumousoppia. Samaan aikaan omassa maassa vastapuoli sattuikin voittamaan siellä käydyn sisällissodan. Tällöin Moskovassa olleilla ei ollut enää asiaa takaisin. Määrätyt tahot Suomessa kekkasivat silloin, että hehän voivat tulla Suomeen. Näin tapahtui ja Suomesta he sitten perhenyhdistämispoliitiikan mukaan saivat maahansa jääneet perheenjäsenensä Suomeen. Tämä porsaanreikä huomattiin ja tähän samaan on alettu käyttää ns. ankkurilapsia. Täällä on niin mukava olla, kun kaikki on ilmaista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2487539Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1393961Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1172218Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261657- 461500
- 331392
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3421214Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1411012Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä8953Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23948