Elikkä, kohta olis ajankohtaista toi vaunujen osto. Paljon on kierrelty liikkeitä ja kuvastoja selattu, puhumattakaan netissä surffailusta. Hyviä on paljon, eniten ehkä olen mieltynyt brion kombi yhdistelmään. Onko kokemuksia, hyviä ja huonoja? Muissa liikkeissä on varoiteltu siitä että ne nykyään valmistetaan kiinassa, mutta onhan ne ollut monta kertaa testivoittajat. Tuntuu että tarjontaa on niin paljon että sekaisin menee.
Vaunuja
2
462
Vastaukset
- jotain...
Varaosien saatavuus oli ainakin pari kuukautta sitten aivan jumissa. Olisin ostanut kombeihini uuden osan rikkoutuneen tilalle. Odotin osaa useita kuukausia ja lopulta peruin kaupan, kun kyselyistä huolimatta en sitä saanut.
Kannattaa selvittää takuuasiat huolella jos tähän merkkiin päädytte, sillä ei ole varmaan kiva odotella kuukausitolkulla esim. takuuhuoltoon mennyttä vaunua.
Muutenkaan en ole ollut tyytyväinen yhdistelmiini. Ovat vuoden 2002 mallia ja taisivat olla silloin juuri kokeilemassa yhdistelmiin kaikkea uutta esim. työntöaisan materiaali, rattaiden turvakaaren kiinnitys jne. pikkuhiljaa ovat hajonneet nämä yhdistelmät käteen. - !!!!!!!
Itse ostin kolmisen vuotta sitten Simo Beertini-vaunut,edellisen vuoden poistomyynnistä.Kriteerit olivat:ilmakumipyörät,säädettävä työntöaisan korkeus,kevyet työntää,ei vaihdettavaa ratasosaa(ei ole tilaa säilyttää erillistä vaunukoppaa tai istuinosaa).Siinäpä tärkeimmät.Hyvät vaunut olivat!!!Juuri kesällä myin pois kun ei enää tarvita...=)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762005Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361706Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81345Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241164Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591161Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151020- 60940
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57926