sanoisin,että tosi erilaiset poistojen syyt on sefuilla,olen tässä tosiaan ihmetelly kun kerran kävin matti nykänen keskustelussa ja huomasin että joka 10 ssä viestissä on linkki po**o sivulle eikä edes mattiin liittyen ja vaikka oliskin niin niitähän ei silti sääntöjen mukaan julkaista tai siis pitää poistaa,viikon olen nyt seurannu pysyykö otsikko :onko tässä matti?siellä linkkeineen ja kyllä sitkeästi vaikka siitä aukeaa kohtalaisen hard core kuvia,ja tääl ei voi kakkaa sanoa kun jo teksti lähtee.
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
kerrankin ajattele.
ajattelin,mutta eihän siitä mitiä tullu,joten luovutin homman muille....
On tämä yks hullujen-(akkojen) huone!
*i**n ääliöt!
että tämän palstan seriffi/ylläpito seuraa palstan tilanetta, luulisi sen nyt kelpaavan, mutta kun ei. Poista tai et poista niin kokoajan seriffille palautetta. Kaikkia ei voi, eikä pidä miellyttää joten voitaisko jo unohtaa nää poistojutut edes hetkeksi. Kiitos.
provoilijan viesti lähti kun nato-ohjus bittiavaruuteen...seriffi/ylläpitö rules!
kyllä siitä kyse nyt suoranaisesti vaan siitä,että por**linkit on suoraan ja yksiselitteisesti säännöissä kielletty,joten kuinka ne säilyvät päivästä toiseen?eiköhän sellaisten poistoon pitäis ekana keskittyä,matti nykänenkin jostain syystä kiinnostaa kovin monen ikäisiä ihmisiä,myös lapsia.siinä oli se asian ydin.
viestin ylläpitoon kyseisestä viestistä jotta poistavat sen, Onkohan kyseinen palsta muutenkin yhtä aktiivinen kun tämä palsta? Ja Mimmu tuskin on kyseisen palstan seriffi, uskallan epäillä?
enteriä painoin liian nopeasti. Eli olethan nyt varmasti lähettänyt jo moneen kertaan ilmoitusta ylläpitoon, koska olet jaksanut seurata jo monta päivää kyseistä viestiä. Jos eivät poista niin sillehän ei sitten muuta voi tehdä!
poistettiin viime viikolla nähdäkseni kahdesti mutta tuli taas sitkeästi takaisin,minulla ei ole mimmusta mitään sanottavaa,ei ole poistanut mun viestejä,että ei ole siitä kyse vaan siitä kuinka heillä voi olla niin erilaiset "säännöt"nykäs palsta on muuten aika luettu,ei hiljainen.
Se miten niitä poistoja tehdään onkin sitten eri juttu. Ja onko siellä siis joku joka kokoajan kopioi kyseisen viestin uudelleen ja uudelleen.
Vaikea sanoa. Mutta kuten sanottu on säännöt samat kaikille.
se siellä kohta viikon nyt ollut yhtä putkea,1158 lukijaa sillä ja on muuten itseasiassa uudeksi palstaksi tosi vilkas.
palstaa seuraa vain ylläpito, seriffi puuttuu kokonaan, johtuiskohan tästä ettei poistoja keretä tehdä, ainakaan nopeasti?