Minulla on emolevy K8N-E Deluxe ja AMD 2800 64.
Koneessa yksi TWINMOS PC3200 (CL2.5) 512MB DDR-DIMM muisti, tarkoitus olisi lisätä toinen muisti kampa.
Mutta olen lukenut,että TWINMOS kampojen pitäisi olla vierekkaiset sarjanumerot jotta ne toimisivat luotettavasti DualChannelina.Tätä en tiennyt osto hetkellä.
Onko ne todella niin tarkkoja?
Toimiiko ne yleensä kunnolla jos niillä ei ole perättäistä sarjanumeroa?
Mitähän tapahtuisi jos laittaisi vaikkapa Kingston 512 MB PC3200 vastaavan mallin sen rinnalle.?
TwinMos muistin lisääminen
DualChannel
3
151
Vastaukset
- pjotr
jos emo on tuo asus k8n-e deluxe(s754) niin et saa dualina toimimaan millään muistilla.
- DualChannel
niin emolevy ei tue sitä,mutta käsittääkseni prosessori tukee jotenkin ja sen pitäisi toimia.
- pjotr
DualChannel kirjoitti:
niin emolevy ei tue sitä,mutta käsittääkseni prosessori tukee jotenkin ja sen pitäisi toimia.
jo uskoa mutta näinhän se menee:
s754 ysi kanavainen muistinohjain
s939 kaksikanavainen muistinohjain
http://www.jathardware.com/index.php?option=com_content&task=view&id=72&Itemid=30#athlon64
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751972Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361698Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81324Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241146Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561142Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151017- 59927
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57912