2.8 vr6

aikomuksena ostaa joku n. 7000 maksava vr6:nen.
joten mielipiteitä kaivataan?! osien kesto, luotettavuus, huolto, kulutus, kiihtyvyys.. kaikki mahdollinen kiinnostaa..
nii, ja minkä vuoden mallin tolla hinnalla suunnilleen saa? 92 -93?
3971
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

hinnat on aika paljon tullu alaspäin että jos ihan täysin vakion ostaa voi jopa saada suht hyvän. osat kestää oikeestaa saman ku missä tahansa volkkarissa mutta ton koneen korjaaminen/huolto tulee kalliiks jos ei osaa itse mitään tehdä. paljon puhuttu jakopää remontti ei ole kallis jos sen osaa itse tehdä, ja se on sen koneen heikoin lenkki, jos sitä ei tehdä ajoissa. kulutus kahden vuoden kokemuksella on sekalaisessa ajossa sellaset 10 litraa satasella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ostoaikeissa kirjoitti:

aikomuksena ostaa joku n. 7000 maksava vr6:nen.
joten mielipiteitä kaivataan?! osien kesto, luotettavuus, huolto, kulutus, kiihtyvyys.. kaikki mahdollinen kiinnostaa..
nii, ja minkä vuoden mallin tolla hinnalla suunnilleen saa? 92 -93?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu