Miten tr3:sessa pääsee T-Rexin?

tytteliini

Niin miten T-Rexin pääsee ettei kuole? Pääseekö johonkin turvaan? Milloin portit avautuvat jotka ovat siinä lähellä?

4

536

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asduifhdfiohio

      ei sitä muistaakseni pääse minnekkää pakoo, mut se oli iha älyttömän helppo. hypit vaa voltteja sivuille ja kierähdät ilmassa aina ympäri nii kakun pala

    • advis

      Alueelta löytyy useita turvapaikkoja ellet halua lähitaistelua T-rexin kanssa. Aivan pesän lähellä on pimeässä nurkassa pesästä lammikkoon katsottuna vasemmalla kivinen koroke josta voi ampua turvallisesti.
      Lisäksi voit piiloutua vesilammikkoon, kahlaa syvimpään kohtaan lähellä nurkassa sijaitsevaa pientä porttia. Siitä Rex ei huomaa sinua ja voit suht huoletta ampua.
      Kolmanneksi kentältä, jossa makaa raptorin raato, löytyy koroke vastapäätä ylempää aluetta, jossa on/oli aseistettu mies ja raptoreita. Tässä kohdassa on myös pieni medipack.
      Ja tietysti voit piiloutua pieneen käytävään, joka myös löytyy ylemmän alueen läheltä. Sieltä löytyy myös vipu, jolla aukeaa lammikon läheinen portti. Lammikon läheisestä vivusta auenneen portin takaa aukeaa tie takaisin ylemmälle tasanteelle, mutta varo: raptoreita tulee lisää.

      Voit myös jättää T-rexin sikseen ja vain vääntää vivut. Dinosaurukset jäävät tappelemaan keskenään.

      • tytteliini

        ..saanu niitä portteja auki ennen kuin olin tappanu Rexin! Ainakin kaikissa läpipeluuohjeissa lukee että pystyy vetää niitä vipuja ennen kun alkaa "taistelemaan" Rexiä vastaan mutta mulla ne portit aukes ja pääsin vetämään niitä vipuja vasta sitten kun Rex oli kuollut!


      • advis
        tytteliini kirjoitti:

        ..saanu niitä portteja auki ennen kuin olin tappanu Rexin! Ainakin kaikissa läpipeluuohjeissa lukee että pystyy vetää niitä vipuja ennen kun alkaa "taistelemaan" Rexiä vastaan mutta mulla ne portit aukes ja pääsin vetämään niitä vipuja vasta sitten kun Rex oli kuollut!

        Ensimmäinen eli lähellä mäkeä ja ja raptorinraatoa sijaitseva vipu on saatavilla T-rexin ollessa hengissä. Seuraava, lammikon viereinen vipu, avaa tien takaisin ylös ensimmäisen vivun luona-> raptorit hyökkäävät. Eli voit poistua samaa tietä mistä raptorit tulevat eikä Rexiä ole pakko tappaa. Tyyli on kuitenkin vapaa, pääasia että pääset poistumaan paikalta hengissä avaimen kera. :D


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      97
      4419
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3283
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2370
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1378
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      33
      1058
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      32
      1016
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      11
      1014
    8. Mitä sun kaltainen ihminen tekee tämmöisessä paikassa?

      Et kuulu tänne?
      Ikävä
      158
      997
    9. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      924
    10. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      862
    Aihe