Konepaketti tuli ostettua. Äänet ei toimi. BIOSista valittu äänipiirin kohdalta "enabled". Mikseristä kaikki liu'ut auki, ei mykistyksiä. Kokeiltu eri kaiuttimia, ei surinaakaan. Mukana tulleet ajurit asennettu. Laitehallinnassa ei ristiriitoja.
Esim. BSplayer ja Winamp toimii ja molemmat näyttää kuvaa mutta ei ääntä pihalle.
Keksiikö joku yhtään kikkaa millä äänet sais toimimaan? Vai pitääkö viedä uusi kone heti takuuseen? Ei kai nyt vaan ole äänipiiri valmiiksi risa.
Aivan outo
4
263
Vastaukset
- Stinky
Laita käynnistä - suorita - kirjoita dxdiag ja testaile sieltä
- Sinne suuntaan
Paas laittaen ne kaiuttimet oikeaan liittimeen.
- jatkuu
Kaiuttimet ovat varmasti oikeassa liittimessä. Kokeiltu koneen edessä ja takana olevista liittimistä. Miten tolla Dxdialogilla saa testattua?
- jatkuu 2
jatkuu kirjoitti:
Kaiuttimet ovat varmasti oikeassa liittimessä. Kokeiltu koneen edessä ja takana olevista liittimistä. Miten tolla Dxdialogilla saa testattua?
Testailtu dxdialogilla. Ei tule kajareista nuottiakaan...
Kai se on sitten laitettava kone huoltoon...tossahan on takuuna että kone haetaan, korjataan ja palautetaan. Ottaa vaan nupiin kun uusi kone ja korjaus tietenkin kestää viikkoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h352875Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062671Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv302385Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.491904Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141513- 321473
- 271389
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1021203- 1771183
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.711025